İstiklal operasyonu Bulgaristan’a uzandı… Yeni gözaltılar

İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısıyla ilgili yapılan yeni operasyonlarda toplam 8 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların 5'inin Bulgaristan'da yakalanırken bu şüphelilerin Bilal Hassan'ın kaçmasına yardım ettiği öğrenildi.

featured

Cumhuriyet Başsavcı Sözcüsü Siyika Mileva, Bulgaristan ulusal haber ajansı BTA’ya yaptığı açıklamada, Türk güvenlik yetkilileri ile yapılan verimli iş birliği sonucu, 3 Moldova vatandaşı ile 2 Arap kökenli şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi.

Mileva, şüphelilerin şimdilik 72 saat gözaltında kalacaklarını, ancak savcılığın şüphelileri tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edeceğini aktardı.

Bulgar basınına göre şüpheliler, bombalı saldırıdan 3 gün sonra yasa dışı yollarla Bulgaristan’a giriş yaptı.

Yakalanan şüpheliler arasında, İnterpol’ün kırmızı bültenle aradığı terörist Bilal Hassan’ın yakın yardımcısı olarak gösterilen Amran Abdulrami’nin de yer aldığı kaydedildi.

8 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Alınan bilgiye göre, İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım’da 6 kişinin öldüğü, 81 kişinin yaralandığı saldırıya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma sürüyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmada, saldırıyı gerçekleştiren şahıslara yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen, T.A, S.G, M.E.Y, M.E.A, H.A, H.A, S.C. ve H.A. olmak üzere 8 şüpheli daha yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirilen şüphelilerin buradaki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

İstiklal operasyonu Bulgaristan’a uzandı… Yeni gözaltılar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 hafta önce

    Soru:
    Sınır-ötesine insan kaçırma kabiliyeti uyuşturucu kaçakçılığı şebekesine dayanıyor olabilir mi PKK’nın?

    Fethullah örgütünün insan kaçırma becerisi sık sık haber yapılırken PKK’nın insan-uyuşturucu-silah kaçakçılığı şebekelerinden neden hiç kimse bahsetmemektedir? Bir tabu mu vardır, günah mıdır PKK’nın uyuşturucu ahtapot ağını anmak? Günah ise ilan edilsin de biz de günaha girmeyelim.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!