İsveç’te Kuran yakan siyasetçiden bir tehdit daha

Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kuran yakan Rasmus Paludan, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da 3 adet Kur'an-ı kerim yakacağını söyledi. İsveç NATO üyesi olana kadar provokasyonlarına son vermeyeceğini söyleyen Paludan, “Bunun Erdoğan’ın hatası olduğunu duyuracağım. O, İsveç’i NATO’da istemiyor fakat ben ona ifade özgürlüğünü öğreteceğim” dedi.

featured

Türkiye ile İsveç arasında Kuran’ı Kerim yakma krizi giderek büyüyor. Geçen hafta İsveç’in başkenti Stockholm’deki Türkiye büyükelçiliği yakınlarında Kuran’ı Kerim yakan aşırı sağcı siyasetçi Rasmus Paludan’dan yeni bir açıklama geldi.

İsveç’in en çok okunan gazetelerinden Aftonbladet’e konuşan Paludan, provokasyonların durmayacağını, bundan böyle her hafta cuma bir Kuran’ı Kerim yakacağını duyurdu. Haberde, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da 3 adet Kur’an-ı kerim yakacağını söyleyen Paludan’ın eylemlerinin birinin cami önünde diğerlerinin de Rus ve Türk büyükelçilikleri önünde yapılacağı yazıldı.

‘İSVEÇ NATO ÜYESİ OLANA KADAR…’

“İsveç NATO üyesi olana kadar her Cuma Kopenhag’daki Türkiye büyükelçiliği önünde Kuran yakacağım” diyen Paludan, şöyle konuştu: “Bugün bir caminin önünde Kuran yakacağım, bir kez Rusya büyükelçiliği önünde yakacağım bir kez de Türkiye büyükelçiliği önünde yakacağım”

Paludan, “Bunun Erdoğan’ın hatası olduğunu duyuracağım. O, İsveç’i NATO’da istemiyor fakat ben ona ifade özgürlüğünü öğreteceğim” dedi. Paludan, “Eğer İsveç’i NATO’ya alırsa hayatım boyunca Türkiye büyükelçiliği önünde asla Kuran’ı Kerim yakmayacağım” ifadesini kullandı.

ÖNCEDEN İZİN ALMASINA GEREK YOK

Danimarka’da Paludan’ın böyle çirkin bir eylem gerçekleştirmesi için izin almasına gerek duyulmazken, sadece yetkililere 24 saat önceden haber vermesi gerekiyor.

İsveç’te Kuran yakan siyasetçiden bir tehdit daha

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!