İsveç’ten Türkiye kararı

İsveç, NATO görüşmeleri için Türkiye'ye diplomatlardan oluşan bir heyet gönderecek

featured

İsveç hükümeti, NATO üyeliğini görüşmek için diplomatlardan oluşan bir heyeti Türkiye’ye göndermeye karar verdiğini açıkladı.

İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, heyetin Türkiye’ye gideceğini doğrularken, iktidarda bulunan Sosyal Demokrat Parti’sinin, ülkenin NATO üyeliğine başvurması yönünde aldığı kararı değerlendirmek için çok yakında Ankara’ya bir heyet gönderileceğini belirtti.

İsveç’in NATO üyeliği başvurusuna karşı Rusya’nın tepkisini de değerlendiren Linde, ”Rusya, havsa sahamızı ihlal etti, bizim Nazi olduğumuza dair dezenformasyon kampanyaları yaptılar. Siber saldırılar artırılacaktır ve sınırımızda bir hareketlilik yaşanacaktır.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Demokrat Parti’nin yönetiminin dünkü toplantısından NATO’ya üyelik başvurusu yapılması kararı çıkmıştı. Bu kararla birlikte mecliste sağ partilerin de desteği ile İsveç’in NATO üyeliğine başvurusuna kesin gözüyle bakılıyor.

Öte yandan Almanya’nın başkenti Berlin’de, NATO Dışişleri Bakanları Gayriresmi Toplantısı’nda, Linde ile bir araya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç ve Finlandiya’nın terör örgütü PKK/YPG’ye çok açık destek verdiğini vurgulayarak, “Bu da halkımızın hissiyatını olumsuz yönde etkiliyor, gözümüzün önünde tüm uyarılarımıza rağmen. Dolayısıyla müttefik olacak bir ülke açıkça PKK/YPG’ye, her gün bize saldıran askerlerimizi, polisimizi şehit eden, sivillerimizi şehit eden terör örgütüne destek vermemeleri gerekiyor.” ifadelerini kullanmıştı.

İsveç’ten Türkiye kararı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 1 ay önce

  Beyaz Zambaklar Ülkesinin üzerine düşürdükleri PKK/terör destekçiliği gölgesini NATO’ya üye olarak kurumsallaştıracaklar. Fakat Amerika’nın hangi eşşeklerin önüne ot koyduğunu öğrenmeleri fazla zaman almayacak! İskandinav ülkelerinin bugünkü yöneticileri uzak gelecekteki değil kendi torunları tarafından lanetle anılacaktır.

 2. 1 ay önce

  açık açık. biz istiyoruz ama halkımız istemiyor ! halkımızı kandıralım gerisi sorun değil diyor.. dış işlerini bakanı.

 3. 1 ay önce

  Celigi ile Nazi Almanyasinin destekciligini yapan sinsi Isvec iktidarlari…

 4. 1 ay önce

  Gözünün önünde maerika milyonlarca dolari ve silahi pkk ve ygp ye veriyor ona niye müttefik diye sahip cikiyorsun o zaman?? Dert baska. Gürültü yaparak nato üyelerinden para koparmak. Ekonomiyi bu sekilde kurtaracaklarini saniyorlar.Dualar ve hurafe kafi gelmiyor tabii.

 5. 1 ay önce

  Bunlar yakın zamana kadar girmeyeceğiz/zalıma alet olmayacağız derken bir anda süper ötesi geri vites yaparak dünyayı karıştırma ve insanları öldürme planlarına uymaya karar verdi. Acaba bu hızlı geri vitesin nedeni “Bu Sefer Palme gibi öldürmez oturma organına Palmiye ağacı dikeriz onunla yaşamak ve asla oturamaz duruma gelirsin.” mi dediler? Yoksa el kadar ülkeler bunlar. Rusya bunları fena yapacak..

 6. 1 ay önce

  onay vermeyecekmisiniz..
  yoksa nazlanyormusunuz ?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!