İYİ Parti içinde’ horoz-tavuk’ polemiği

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Mehmet Tolga Akalın ile İYİ Parti Teşkilat Koordinatörü Süleyman Sırrı Özdolap arasındaki gerginlik sosyal medyaya taşındı.

featured

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Koray Aydın’ı görevden almasının ardından Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Süleyman Sırrı Özdolap’ı Teşkilat Koordinatörlüğü görevine getirmişti. Parti içerisindeki bir grubun Özdolap’tan rahatsız olduğu iddia ediliyordu.

Özdolap ise parti içinden kendisine yöneltilen eleştirilere sosyal medya hesabından “Horoza sormuşlar: “Tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan?” “Ben işimi yaparım, polemiğe girmem.” Bence de herkes işine baksa İYİ olur!” sözleriyle cevap verdi. Özdolap bir süre sonra paylaşımını silse de Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Mehmet Tolga Akalan’dan şöyle yanıt geldi:

“Kurarken harcanan emekte, dökülen alın terinde yoktunuz. Onun için hem yıkıp hem de yıkarken bu kadar nobranlaşabiliyorsunuz. Senin horoz, teşkilatlarımızın tavuk olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Ne yapalım? Baht utansın.”

İYİ Parti içinde’ horoz-tavuk’ polemiği

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!