İYİ Parti ittifak teklifini reddetmişti… MHP’den ilk açıklama: En büyük yanlışa düştü

Bahçeli'nin ittifak çağrısını geri çeviren İYİ Parti'ye ilişkin açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Kalibresi çok düşük bir siyasi üslupla reddederek en büyük yanlışa düştü." ifadelerini kullandı.

featured

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde CNN Türk’e ilettiği mesaj ile İYİ Parti’ye yerel seçimlerde ittifak kurma çağrısında bulunmuştu.

thumbnail
İlişkili Haber
Bahçeli’den İYİ Parti’ye ittifak çağrısı: Gelin komşu olalım

Bahçeli, çağrıda, “Çağırdık dönmediniz yuvaya, yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına” ifadelerine yer vermişti.

İYİ PARTİ REDDETMİŞTİ

Bu gelişme üzerine açıklama yapan İYİ Parti, Bahçeli’nin ittifak teklifini reddetmişti.

thumbnail
İlişkili Haber
İYİ Parti’den MHP’nin ittifak teklifine resmi yanıt

Parti adına açıklama yapan sözcü Kürşad Zorlu, çağrıya, “Milliyetçileri, vatanseverleri, Türkiye sevdalılarını ülke ve millet hayrına İYİ Parti’de buluşmaya davet ediyoruz.” yanıtıyla karşılık vermişti.

MHP’DEN İLK AÇIKLAMA

Devlet Bahçeli’nin en yakın kurmaylarından biri olan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, İYİ Parti’nin ittifak teklifini reddetmesinin ardından açıklama yaptı.

Yalçın, yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin samimi ve yürekten çağrısına İP cephesinden yetkili yetkisiz devşirilmiş birkaç kişinin verdiği tutarsız ve kaçamak cevaplar, bu partide hüküm süren kendini ve aslını inkâr çıkmazının bir başka yüzünü ele verdi.” ifadelerini kullandı.

Kürşad Zorlu’nun Meral Akşener’in 26 Ağustos’ta Afyonkarahisar’da yapacağı konuşmanın ‘siyasette önemli bir başlangıç’ olacağını söylemesini de değerlendiren Yalçın, “26 Ağustos söylentisi çıkarma çabası, bu tarih üzerinden merak uyandırmaya çalışma gayreti; İP’in şimdi de MHP kopyacılığına, MHP taklitçiliğine soyunduğunun göstergesi…” dedi.

Yalçın’ın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

Kendini köksüzlüğe mahkûm etmiş ve siyasi ikbalini CHP’ye kuyruk olmakta aramış, sonra da Türklük ve devlet düşmanı HDP ile kader arkadaşlığına, hatta yoldaşlığa soyunmuş bir partinin sözcüleri tarafından MHP’ye ve millete milliyetçilik taslanmasıysa bir başka garabet…

‘İNANDIRICILIĞINI BÜSBÜTÜN YİTİRDİ’

İP, bugüne kadar birçok hatalı siyasi manevra yaptı ve millet nezdinde zaten zayıf olan inandırıcılığını büsbütün yitirdi. Bunlardan biri, altılı masaya efelenip tıpış tıpış yeniden aralarına dönmesi oldu. Bu, utanç verici bir ricat tablosuydu.

İP’in bir diğer yanlış siyasi manevrası, Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanması için çaba göstermesi oldu. Ayrıca zillet ittifakında kalarak başta HDP olmak üzere bütün şer cephesinin Meclis aritmetiği bakımından önünü açan bir iş birliği ve ihanet adımında ısrar etmesiydi.

‘EN BÜYÜK YANLIŞA DÜŞTÜ’

İP taifesi şimdi de Genel Başkanımızın ‘memleket hayrına’ yaptığı ‘Bizim mahalleye gelin. Yurt edindiğiniz politik semt, tekin değil. Terörist ve hain kaynıyor. Güvenilir komşular edinin. Güvenli limana demirleyin.’ kabilinden çağrısını peşinen ve kalibresi çok düşük bir siyasi üslupla reddederek en büyük yanlışa düştü.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, söz konusu davetiyle İP’e aslında ayna tuttu. Bu aynaya sırtını dönen sadece kendini inkâr etmekle kalmaz; aynı zamanda kurumsal kimlik oluşturma, kuyruk ve yancı olmaktan kurtulup duruşuna çekidüzen verme çabalarını sekteye uğratır.

Peşin hükümlü ve kompleksli değerlendirmeler karşısında millet; faturayı davetin sahibine değil, onu yanlış algılayıp reddedenlere çıkarır.

’26 AĞUSTOS’ VURGUSU

İP’liler şimdi yeni bir şüpheli oyun peşinde ve her sorana 26 Ağustos’u adres gösteriyor. Büyük Taarruz’un başlangıcı olan 26 Ağustos, hürriyet ve bağımsızlığa giden yolda müstevlilere vurulan son büyük darbenin tarihi… Burada ricat eden, düşman…

İP ise siyasi taarruz nedir bilmez. Zaten gerek politik yolculuklarında, gerekse altılı masa maceralarında kargayı kılavuz yaptıkları için sürekli ricat ettiler.

Yani MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin hayırlı siyasi hamlesine dönük peşin hükümlü reddiye, 26 Ağustos’un da şimdiden fos çıkacağının işareti…

Ayrıca Türk tarihiyle ilgili önemli gün ve takvimleri zaman zaman ilham kaynağı ittihaz ederek siyasi mesaj verme geleneği İP’e ait değil. 26 Ağustos söylentisi çıkarma çabası, bu tarih üzerinden merak uyandırmaya çalışma gayreti; İP’in şimdi de MHP kopyacılığına, MHP taklitçiliğine soyunduğunun göstergesi…

Oysa asıl varken milletimiz kötü kopyaya veya ucuz taklide itibar etmez. MHP, Türk milliyetçiliğinin alemdarı ve Türk dünyasının en büyük umududur. MHP; Türk milliyetçiliği davasının hem müessisi, hem kutup yıldızı, hem de de başat aktörüdür. Mukallit politikalarıyla bu gerçek değiştirilemez.”

İYİ Parti ittifak teklifini reddetmişti… MHP’den ilk açıklama: En büyük yanlışa düştü

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Bu iki parti (MHP ve İyi p.) milliyetçi parti mi?! O zaman Türkiye’de Türk Milliyetçisi kalmamış demektir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!