İYİ Parti kurucu üyesi bu sözlerle istifa etti: Meral Akşener Fun Club’a döndü

featured

İyi Parti’nin kurucularından Vedat Yenerer sosyal medyadan yaptığı açıklamada İyi Parti ile hiçbir bağı kalmadığını duyurdu.

Vedat Yenerer İyi Parti’de TBMM Grup danışmanlığı görevinin resmi olarak 21 Aralık 2021 tarihinde sonlandırılmasına karşın, kendisine hala bu durumun tebliğ edilmediğini öğrendiğini bildirdi. Facebook hesabından kamuoyuna yaptığı açıklamada Vedat Yenerer şu ifadeleri kullandı: 

Kurucusu olduğum İYİ Parti’de TBMM Grup danışmanlığı görevimin resmi olarak 21 Aralık 2021 tarihinde sonlandırılmasına karşın, bana hala tebliğ edilmediğini tesadüfen öğrenmiş bulunmaktayım. Nezaketen de olsa dostluğumun olduğunu düşündüğüm yöneticilerin ya da sekreterlerin hiçbiri hala aramış değildir.

Türk Dünyası’ndan Sorumlu Danışmanlığın da yaptığım Sayın Meral Akşener’den etik olmayan bir şekilde bu görevden de alma nedenini açıklamasını bekliyorum. Yapılacak açıklamaya mutlaka bir cevap hakkım olacaktır.

Bu duruma şaşırmadığını vurgulayan Yenerer sözlerine şöyle devam etti: “Bekliyordum. Benim özellikle vatanı, milleti yakından ilgilendiren ve toplumdan saklanan konulardaki çalışmalarım yazılarım, söylemlerim, medyadaki açıklamalarım ve televizyon programlarımın genel merkezdeki bazı isimleri rahatsız ettiğinin farkındayım.

İYİ PARTİ KOCAMAN BİR HAYAL KIRIKLIĞI 

Parti kurucusu ve çok emeği geçmiş, oy getirmiş, tanınmış vatanseverler, sistemli olarak dışlandıklarını ve kullanıldıklarını görerek teker teker İYİ partiden ayrıldılar. Bu haksızlığı ve emek hırsızlığını gören biri olarak, savaşçı kişiliğim nedeniyle çok direndim, tabiri caiz ise kelle koltukta İyi parti için mücadele ettim. Sonunda beklediğim gibi sıra bana geldi.

Benim için İYİ Parti kocaman bir hayal kırıklığı olmuştur. 

‘İYİ PARTİ MERAL AKŞENER FUN CLUB’A DÖNDÜ’

Zaman içimde üstün eğitim ve liyakat sahibi Türk milliyetçilerinin parti içinde bir önem teşkil etmediğini gördüğünü iddia eden Yenerer “Maalesef ki bunların yerine asla benim dava arkadaşım olamayacak bana göre basiretsiz, liyakatsız ve vasıfsız biatçılar getirildi. Atatürk düşmanlarının, etnik bölücülerin “Apo’ya ev hapsi olsun” ya da “Ege’de Yunan işgali yoktur, hepsi Yunan adası” diyen tescilli işbirlikçilerin, tekrar tekrar üst düzey görevlere getirildiğini içim acıyarak gördüm ve yaşadım. Bana göre il il dolaşıp, mücadele ederek kurduğumuz partimiz zaman içinde Meral Akşener Fun Club’a dönmüş durumdadır“ ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ İLE HİÇ BİR BAĞIM KALMAMIŞTIR

Art arda görevlerine son verilmesi ve parti tarafından bunun tebliğ edilmemiş olmasının normal olmadığını dile getiren Yenerer “Bu açık bir tavırdır. Varsın olsun, ben doğruları söylemekten vazgeçmeyeceğim. ‘Kirli’ siyaset yapanların olduğu bir ortamda temiz kaldığım için kendimle gurur duyuyorum. Şu andan itibaren İYİ Parti ile hiçbir bağım kalmamıştır. Bana söyleyecek sözü olanlar sosyal medya sayfalarından yazmasın. Kendilerini ekranlara davet ediyorum. Kim haklı kim haksız millet karar versin” dedi.

VİTRİNDE KULLANDI ADAY YAPMADI

 Balyoz-Ergenekon’da hapis yatmış Ali Aydın, Vedat Yenerer, Ali Türkşen gibi isimler İyi Parti’nin kuruluşunda öne çıkarılmış ve FETÖ’ye karşı olan özellikle Atatürkçü kesimden oy istenmişti. Ancak bu isimlerden hiçbiri İyi Parti’den vekil seçilecek yerlerde aday gösterilmediği gibi, Ümit Özdağ gibi FETÖ uyarısı yapanlar da ihraç edildi.

Daha önce hazırlanan ancak yayınlanmayan İYİ Parti’nin tanıtım videosunda; Balyoz davası sanığı emekli kurmay albay Ali Türkşen’in, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, “Buraya (İYİ Parti) FETÖ girebilir mi?” şeklindeki sorusuna, “Sıkar abla” şeklinde cevap verdiği ortaya çıkmıştı.

Videoda yer alan  İYİ Parti’nin Kurucular Kurulu üyeleri Emekli kurmay albay Ali Türkşen, emekli Tuğgeneral Ali Aydın, emekli Emniyet Müdürü Fatih Eryılmaz ve gazeteci-yazar Vedat Yenener zaman içinde partiden istifa etti.

İYİ Parti kurucu üyesi bu sözlerle istifa etti: Meral Akşener Fun Club’a döndü

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 5 ay önce

  Tipik NATO Atlantik partisi. Bu partiden bir şey ummak zaten en baştan hata. Ben hiç bir şey ummamıştım.

  Cevapla
 2. 5 ay önce

  ipdeki vatanseverler o vakit zafere geçsin.

  Cevapla
 3. 5 ay önce

  Kimse fetullahçılara, “bunlar akılsız mı neden fetullahçı oluyorlar” diye kızmasın. Bu koca koca adamlar nasıl İP.li oldu ise onlar da öyle fetullahçı oluyorlar.

  Cevapla
 4. 5 ay önce

  Komutanın dediği gibi;

  Bizi dolgu malzemesi olarak görmüşler/kullanmışlar.

  Cevapla
 5. 5 ay önce

  Anketlere bakılırsa nato, ab ve çeşitli cemaatler onlara barajı geçirtmeye çalışıyorlar.

  Cevapla
 6. 5 ay önce

  İyi Parti aynı CHP gibi nato-gladio unsurları tarafından işgal edilmiştir. Her ikisi partide Atatürk adını kullanarak aynı 12 Eylül cuntacıları gibi Atatürk’ e ihanet etmektedirler. Ben hiç bir siyasetçiye kefil olmam, güvenmem oy da vermem, ama şu anda bir yanlışlarını görmediğim sol’da Mehmet Ali Çelebi Memleket Partisi, sağ’da Ümit Özdağ Zafer Partisi, temiz duruyor.

  Cevapla
 7. 5 ay önce

  Ülkücü ozan rahmetlİ Arİf Şİrİn’İn 16 Şubat 2019 günü Samsun Büyük camİİnde cenaze namazı öncesİ yaklaşık beş İla on bİn cemaat hazır. İlahİyat Prof.Dr. Mehmet Okuyan bey günün anlam ve önemİ İle İlgİlİ vaaz edİyor. Bellİ kİ cenaze törenİnİn organİzesİnİ İyİ Partİ üstlenmİş, partİ kurmay heyetİ önde sandalyere oturmuş dİnlİyorlar. Ben de sekİz, on sıra gerİde meydanın düzenlemesİ gereğİ muhtelİf beton yapıları üzerİne oturmuş dİnlİyorum.Bİr ara sağ tarafıma bakıyorum Prof. Dr.Ümİt Özdağ Beyefendİ de bİzİm gİbİ sıradan, cemate katılmış oturuyor kırgın yüz halİ dİkkatİmİ celbedİyor. Şaşırıyor ve kendİ kendİme soruyorum “yahu Ümİt Özdağ İyİ partİ kurucularından bİrİ değİlmİ? yerİ öndekİ protokol arasında olmak gerekmez mİ?” Cenaze namazını takİben mezarlığa gİdİyoruz. Defİn sonrası adet olduğu üzere sıralı cenaze yakınlarına baş sağlığı dİlİyoruz. Takİben bİr masa üzerİne yığılmış, kapağında rahmetlİ Ozan’ın resmİ olan kİtap dağıtıldığını görünce ben de alıyorum İçİne baktığımda bİr cemaat lİderİ’ne (S.h.ı) aİt dİnİ kİtap olduğunu anlıyorum. Yanİ dİyeceğİm odur kİ aslında o kİtap bİr sİyasİ mİhenk taşı İmİş; benİmsemİyenlerİ elİyormuş. Selam ve sevgİlerİmle.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!