İYİ Parti’den ’26 Ağustos’ açıklaması: Akşener ne söyleyecek?

İYİ Parti Sözcüsü Zorlu, "Bazı faaliyetleri gerçekleştirme kararı aldık" dediği açıklamasında tarih vererek İYİ Parti lideri Akşener'in 26 Ağustos'ta yapacağı konuşmayı işaret etti. Zorlu söz konusu konuşma için, "Türk siyasetinde önemli bir başlangıç olacak" dedi. Gazeteci Barış Yarkadaş ise Akşener'in açıklamasına ilişkin kulis iddialarını aktardı.

featured

İYİ Partili Kürşad Zorlu, Başkanlık Divanı Toplantısı sonrası parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Zorlu, Büyük Taarruz’un 101’inci yıl dönümü nedeniyle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Afyonkarahisar’da yapacağı açıklamaların Türk siyasetinde önemli bir başlangıç olacağını söyledi.

Zorlu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, CHP’nin isteği üzerine TBMM’nin yarın Akbelen mevkisindeki maden sahası çalışmalarını görüşmek üzere olağanüstü toplanacağını hatırlattı.

İYİ Parti olarak bu öneriyi destekleyeceklerini belirten Zorlu, sürecin mecliste olgunlukla tartışılmasının önünü açmaya çalışacaklarını söyledi.

Konuşmasında partisinin Göç Politikaları Başkanlığı’nın bugün yaptığı sunuma da değinen Zorlu, eylül ayı itibarıyla sığınmacıların ve kaçak yabancıların yoğun olduğu illerden başlayarak sivil toplum kuruluşları, belediyeler ve diğer paydaş kuruluşlarla bir araya geleceklerini belirtti.

Genel Başkan Meral Akşener’in 28 Mayıs seçimlerinin ardından sonuçları analiz ettiğini, eksiklikleri, hataları teşkilatlarla değerlendirdiğini ve bu kapsamda 26 Ağustos’ta Afyonkarahisar’da vatandaşlara hitap edeceğini aktaran Zorlu, şunları kaydetti:

Büyük Taarruz’un 101. yıl dönümü vesilesiyle bazı etkinlikleri gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında İYİ Parti olarak bazı faaliyetleri ülke sathında gerçekleştirme kararı aldık. Özellikle 26 Ağustos tarihine dikkat çekiyorum. Burada yapılacak önemli açıklamaların Türk siyasetinde önemli bir başlangıç olacağını ifade etmek istiyorum.”

Hükümetin ekonomi politikalarını eleştiren Zorlu, Türkiye’nin OECD ülkeleri arasında en yüksek enflasyona sahip ülke olduğunu belirtti.

Kürşad Zorlu, “G7 ve G20 ülkelerinde enflasyon gerilerken ülkemizde inanılmaz hızla yükselmeye devam etmekte. Temmuz ayında gıda enflasyonu ülkemizde yüzde 61 olarak hesaplandı.” diye konuştu.

Zorlu, emekliye ek zammın yapılmasını, emekli maaşının açlık sınırının üzerine taşınmasını ve kademeli emekliliğin düzenlenmesini istediklerini sözlerine ekledi.

NE SÖYLEYECEK?

Eski CHP Milletvekili gazeteci Barış Yarkadaş, Zorlu’nun açıklamalarının ardından kulislerdeki iddiaları aktardı.

tv100 canlı yayınında konuşan Yarkadaş, Akşener’in 26 Ağustos için çok sert bir açıklama hazırladığını belirtti.

Yarkadaş “Bir grup İYİ Partiliyle buluştum, Meral Hanım 26 Ağustos’ta ne açıklayacak dedim aynen söyledikleri şey şu ‘Meral Hanım 26 Ağustos için sert bir konuşma hazırladı, çerçevesini hemen hemen çizdi.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti’nin yerel seçimlere ayrı liste ile gireceğini belirten Yarkadaş, şu sözleri söyledi:

Bir seçim değerlendirmesi yapacak CHP’den alınan ve İYİ Parti’nin seçime girmesini sağlayan 15 vekil mevzusunu bir daha tartışmaya açılmamak üzere çok net bir dille ifade edecek. ‘Her yerde kendi adaylarımızla seçime gireceğiz’ diyecek ama en önemlisi İYİ Partili kaynaklarımın iddiasına göre ‘Eğer ben bir gün bu partinin başından gitsem bile CHP ile hiçbir şekilde ittifak yapmayacaksınız’ diyecek.

 

 

İYİ Parti’den ’26 Ağustos’ açıklaması: Akşener ne söyleyecek?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!