İYİ Parti teşkilatında yaprak dökümü: Yaklaşık 3 bin üye istifa etti

İYİ Parti İzmir teşkilatında Sinan Bezircilioğlu’nun görevden alınması sonrası il başkanlığına son kongrede Bezircilioğlu’na karşı kaybeden Ülkü Doğan’ın getirilmesi tepkileri beraberinde getirdi. 3 bine yakın üyenin istifa ettiği öğrenildi.

featured

VERYANSIN TV

İYİ Parti İzmir il teşkilatında genel merkezin il yönetimini görevden alması sonrası 3 bine yakın üyenin istifa ettiği öğrenildi.

İYİ Parti Genel Merkezi, İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, il yönetimi ve divan kurulunu görevden almıştı.

Bezircilioğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, partisinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümit Özlale’nin bu süreci hazırladığını ileri sürerek, “Genel seçim temayül yoklamasına katılmadan kontenjan adayı olarak İzmir milletvekili seçilen Ümit Özlale’nin yerel seçimlere 80 gün gibi kısa bir süre kala il yönetimini görevden aldırarak teşkilatı dizayn etme çabası kendisinin demokrasiye olan bakış açısını onun için çalışan parti teşkilatına karşı demokrasiden uzak benmerkezci yönetim anlayışını açıkça ortaya koymaktadır” demişti.

İlgili Haber: İYİ Parti İzmir’de deprem! İl yönetimi görevden el çektirildi

Bezircilioğlu’nun görevden alınması sonrası il başkanlığına 22 Ocak 2023 tarihli İYİ Parti İzmir kongresinde Bezircilioğlu ile yarışan ve 8 oyla kaybeden Ülkü Doğan atandı.

Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre kongrede kaybeden bir ismin atanmasına tepki gösteren 3 bine yakın üye İYİ Parti üyeliğinden istifa etti.

‘BU BİR DARBE’

Veryansın Tv’ye konuşan İYİ Partili bir kaynak “3 bine yakın üye istifa etti. İstifalar devam ediyor. Bizim İYİ Parti’yi kurma nedenimiz siyasi partilerdeki antidemokratik yönetimdi. Şimdi aynısı İYİ Parti’de de yapılıyor. 37 bin üyeli bir teşkilatın kongresinde seçim kaybetmiş bir isim il başkanı yapılıyor. Bu bir darbe” ifadesini kullandı.

ÖZLALE VE DERVİŞOĞLU’NA TEPKİ

İstifa eden üyeler, süreçten İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ümit Özlale ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu’nu sorumlu tutuyor.

Özlale’nin Bezircilioğlu’nun il sekreterini bir kavgaya karıştığı gerekçesiyle görevden almasına tepki gösterdiği ve Bezircilioğlu’na baskı yaptığı, ancak Bezircilioğlu’nun geri adım atmaması üzerine Meral Akşener’e il yönetimini görevden alması yönünde telkinlerde bulunduğu belirtiliyor. Dervişoğlu’nun ise son kongrede Ülkü Doğan’ı desteklediği ve İzmir yönetimini değiştirmek için Özlale ile birlikte kulis yaptığı dile getiriliyor.

İYİ Parti teşkilatında yaprak dökümü: Yaklaşık 3 bin üye istifa etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. eh, yınede istifa edecek kadar onurları var. chp dekılere ne demeli. tam bir koyun sürüsü oldular.partinin ilkeleri tavan arasına kaldırıldı. yıne de sus puslar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!