İYİ Parti’de devir teslim: Müsavat Dervişoğlu ve Meral Akşener’den mesajlar…

İYİ Parti eski genel başkanı Meral Akşener, görevini 5. Olağanüstü Kurultayı’nda üçüncü turda en çok oyu alarak genel başkan seçilen Müsavat Dervişoğlu’na devretti. Törende konuşan Dervişoğlu, "Ben burada aslında bir bayrak hedef alıyorum, o bayrağı da daha ileri taşımanın sözünü veriyorum” ifadelerini kullandı. Akşener, "Ben bir sandalye değil, hepimizin ortak birikimini de devrediyorum" dedi.

featured

İYİ Parti’nin 5. Olağanüstü Kurultayı’nda genel başkan seçilen Müsavat Dervişoğlu, görevi Meral Akşener’den devraldı.

Parti genel merkezinde bulunan Meral Akşener, Dervişoğlu’nu gelişinde kapıda karşıladı. Akşener ve Dervişoğlu daha sonra partililerin alkışları arasında devir teslim için makam katına çıktı.

Dervişoğlu, burada yapılan törenle görevi Meral Akşener’den devralarak genel başkanlık görevine başladı. Akşener, Dervişoğlu’na çiçek takdim ederek “hayırlı olsun” dileğinde bulundu.

‘BİR BAYRAK, HEDEF ALIYORUM’

Törende konuşan Dervişoğlu, “Bu yolculuğun her adımında sayın genel başkanımızın fedakarlıkları var. Ben Türk milletinin huzurunda kendisine ülkemize kattıkları ve partimizi kurması nedeniyle şükranlarımı sunuyorum. Ben burada aslında bir bayrak, hedef alıyorum, o bayrağı da daha ileri taşımanın sözünü veriyorum” ifadelerini kullandı.

AKŞENER: HEPİMİZİN ORTAK BİRİKİMİNİ DEVREDİYORUM

“Biz partimizi kurarken ‘ben’ değil ‘biz’ olduk” diyen Akşener ise şu ifadeleri kullandı:

“Çok ilginç bir kurultay oldu. Herkesin herkese hakaret ettiği kongreleri biliyor Türkiye ama biz bir ilki başardık. Bundan sonraki fasılda iktidarın yolu açılacak. Evet ben bir sandalye değil, hepimizin ortak birikimini de devrediyorum. Bu değişim umuyorum gençlerimize de örnek olacak. Ben çok mutluyum.”

AKŞENER PARTİLİLERLE VEDALAŞTI

Devir teslimin ardından Müsavat Dervişoğlu, Meral Akşener’i partililerin alkışları arasında aracına kadar uğurladı. Akşener, kapıda partililerle vedalaştı.

İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayı’nın üçüncü turunda 611 delegenin oyunu alan Müsavat Dervişoğlu, genel başkan seçilmişti.

ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ

Müsavat Dervişoğlu, görevi devralmasının ardından genel başkan yardımcıları, milletvekilleri ve partililer ile Anıtkabir’i ziyaret etti.

Dervişoğlu’nun Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Dervişoğlu, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayarak yazdığını yazdı:

“Aziz Atatürk; Türkiye Cumhuriyeti Devleti için zatı alinizin ortaya koyduğu büyük vizyonun ve misyonun izinde, Türk Milletinin bir amaçladığımız kutlamalı bir davanın adanmışlığını neferleri olarak gururla yaşadığınızdayız. Milletimizin mutluluğu, refahı ve huzuru için üzerimize düşen değerli vazifenin bilincindeyiz. ‘İstiklal, istikbal, hürriyet her şey adaletle kaimdir’ iyiliklerinden ilhamla İYİ Parti olarak, devlet ve millet arasında adalet harcıyla ördüğünüz o sağlam köprüsüyü, 100 yıl sonra yeniden inşa etme hedefine doğru Bizlere verdiğiniz cumhuriyetimizin, yönetimde, fırsatıta, imkanında, yaşamda her alanda millete sunulan adalet belgesi bugün her ne kadar yıpratılmış olsa da biz sırtına adaleti kuşanmış demokrasi sevdalıları olarak durmaksızın mücadeleye kararlıyız. yüzünü güldürmek ve bahtını döndürmek için İYİ Parti çatısı altında yaklaşık 6,5 yıl emek aralıkları büyük ve anlamlı mücadeleyi bugün de bir an olsun yorulmadan sürdüreceğiz. Çünkü Türk Milleti için bulunduğunuz şanlı mücadelelerinizden gidiyorsanız, hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Yurdunu, milletini özünden çok sevenler asla yorulmazlar. Memleket yolunda, hürriyet için karınca içerek büyüyorlar asla yorulmazlar. Aziz hatıranız önünde minnet ve saygıyla eğiliyorum. Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun. Varlığınızın Türk varlığına armağan olsun.” (DHA)

İYİ Parti’de devir teslim: Müsavat Dervişoğlu ve Meral Akşener’den mesajlar…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!