İYİ Parti’de kriz sanılandan büyük… Ümit Dikbayır gemileri yakmış!

“İddiaların odağında, milletvekili adaylarından birer milyon TL alındığı söylentisi var. İyi Parti'de sular durulmayacak, öyle görünüyor. Bir istifa dalgası kıyıya vurabilir.”

featured

İstifalarla sarsılan ve “para trafiği” iddialarının gündemden düşmediği İYİ Parti’de krizin büyük olduğu öğrenildi.

Genel Başkan Meral Akşener’in, kendisi hakkında “para hesapları incelensin” diyen Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ve Ankara Milletvekili Adnan Beker için “Defolup gitsinler!” dediği iddia edildi.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, İyi Parti’de sabit telefonların da dinlendiğinin ileri sürüldüğünü iddia etti. Saymaz, “İddiaların odağında, milletvekili adaylarından birer milyon TL alındığı söylentisi var. İyi Parti’de sular durulmayacak, öyle görünüyor. Bir istifa dalgası kıyıya vurabilir” diye yazdı.

Geçen hafta Ümit Dikbayır’ın Akşener tarafından ‘banka hesaplarını inceletmek ve belediyelerle maddi ilişki kurmak’la itham edildiğini yazan Saymaz, Dikbayır’ın bu yazıdan sonra suçlamaların araştırılması için İyi Parti’nin TBMM Grubu’na ve Disiplin Kurulu’na dilekçe verdiğini aktardı. Saymaz, “Dikbayır, gelecek haftaya kadar bekleyeceğini, gelişme olmadığı takdirde savcılığa başvurarak, iddiaların incelenmesini isteyeceğini ve dokunulmazlığının kaldırılması için TBMM’ye dilekçe vereceğini ifade ediyor” dedi.

‘HIRSLA, İNTİKAM DUYGUSUYLA PARTİ YÖNETİLİ Mİ!’

Saymaz, Dikbayır’ın konuya ilişkin şu açıklamalarını aktardı:

“Parti dedikoduyla ve iftirayla yönetilir mi? İntikam duygusuyla parti yönetiyorlar. Benim alnım açık, başım dik. Akşener iddialara inanmış. Nasıl inandığını ben de anlamıyorum.

“Biz Yavaş ve İmamoğlu’nu cumhurbaşkanı yardımcısı olarak çıkardık. ‘İstanbul ve Ankara başarılı’ dedik. Şimdi nasıl anlatacağız? Dört sene Yavaş’ın yaptıklarını anlattım Sakarya’da. Nasıl olacak? Doğru bulmuyorum. Kararı illere bırakabilirdik. İller aralarında anlaşırdı. Hırsla, intikam duygusuyla, sinirle parti yönetilir mi? Yazık günah! Soruyorum: Ankara, İstanbul… Bu belediyeler Millet İttifakı’nda olmasa 29 Ekim böyle kutlanabilir miydi?”

AKŞENER GRUP TOPLANTISINDA MESAJ VERMİŞTİ

Meral Akşener, dün partisinin grup toplantısında yerel seçimde ittifak tartışmalarına sert yanıt vermiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

“Artı 1’e sıkıştırılıp birilerine kazandırmak yerine hür ve dik duracak sadece milletimize kazandıracağız. Ülkemizin geleceğinin kapalı kapılar ardındaki pazarlıklarla değil, açık ve şeffaf bir biçimde, milletimizin katılımıyla sandıkta şekillenmesini istiyoruz. Siyasetimizi de yankı odalarından çıkamayanlarla değil, bizim sırtımızdan meşruiyet devşirmeye kalkanlarla değil, hakkı, hakikati dava bilen vatan sevdalılarıyla yapıyoruz.”

İYİ Parti’de kriz sanılandan büyük… Ümit Dikbayır gemileri yakmış!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Meral Akşener’in başarısız olduğunu kabul edip, seçmenden özür dilemeli. Görevi bırakmalı.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!