İYİ Parti’de ‘seçim’ çatlağı… ‘AKP ve MHP ile ittifak’ çağrısına yanıt

İYİ Parti Sözcüsü ve Medya İlişkileri Başkanı Kürşad Zorlu, partisinin Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu'nun "Yerel seçimlerde de partimizin CHP ile ortak hareket etmesine şahsi görüşüm olarak karşıyım." açıklamasına ilişkin, "Bu görüş milletvekilimizin kendisine ait bir görüştür, partimizin kurumsal kimliğini temsil etmemektedir." dedi.

featured

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Tüm Emekliler Derneği Genel Merkezi’ni ziyaretinde, emekli aylıkları ve gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Emekli aylıklarında alt sınırın 7 bin 500 lira olduğunu anımsatan Zorlu, emeklilerin yaklaşık yarısının aylığının bu alt sınır düzeyinde olduğunu söyledi.

Aylık bağlama oranlarında yapılan değişiklikler nedeniyle birçok emeklinin düşük aylık aldığını vurgulayan Zorlu, şöyle konuştu:

“Dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 11 bin 658 lira, yoksulluk sınırı 37 bin 974 lira oldu. Nasıl geçinebilirsiniz 7 bin 500 lirayla? Tabii tuzu kurular için bir önem arz etmiyor. Geçiş garantili yol ve köprülere, kur korumalı mevduata her türlü gelir var ama emekliye ve emekçiye gelince böyle bir paylaşım yok.”

AKP-MHP AÇIKLAMASI

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun “Yaklaşan yerel seçimlerde de partimizin CHP ile ortak hareket etmesine şahsi görüşüm olarak karşıyım. Bu sadece benim değil partimizin milletvekillerinin genel görüşü.” ifadeleriyle ilgili değerlendirmelerinin sorulması üzerine Zorlu, şunları söyledi:

“Bu görüş tamamıyla milletvekilimizin kendisine ait bir görüştür, partimizin kurumsal kimliğini temsil etmemektedir. Zira bizim iki temel özelliğimiz var. Böylesine stratejik ve bir seçim sürecini etkileyebilecek nihai bir konuda yetkili kurullarımızın görüşlerini alarak kararlarımızı şekillendiririz. Bu şekillendikten sonra da kurumsal görüşümüzün açıklandığı merciler bellidir, dolayısıyla bu görüşler sadece kendisine aittir. Bizi temsil etmiyor.”

‘YEREL SEÇİMLERE KENDİ ADAYLARIMIZLA GİREBİLMENİN ARAYIŞI İÇERİSİNDEYİZ’

Zorlu, İYİ Parti’nin yerel seçimlerdeki duruşunun herkes tarafından çok merak edildiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

“Çünkü bugün ülkemizin yaşadığı bu kıskaç siyasetinde, bu sıkışmışlık içerisinde Türkiye’yi merkezine alarak büyüyebilecek yegane parti İYİ Parti’dir. Sekiz ay sonra yapılacak yerel seçimlere kendi adaylarımızla kenetlenerek girebilmenin, milletimizin karşısına çıkabilmenin arayışı ve bunların sorumluluğu içerisindeyiz.”

Seçim işbirliğinin taktiksel bir mesele olduğunu ve bugünden bununla ilgili bir şeyin söylemenin mümkün olmadığını ifade eden Zorlu, “Bugünden hiç kimse İYİ Parti’ye asimetrik bir dayatma, bu konuda bir baskı yapmaya kalkmasın. Böyle bir şeye asla izin vermeyeceğiz. Milletimizle buluşarak bu seçimlerin parlayan yıldızı olacağız.” dedi.

İYİ Parti’de ‘seçim’ çatlağı… ‘AKP ve MHP ile ittifak’ çağrısına yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. Bad Party, :))

  2. 31 Temmuz 2023, 19:18

    Tabii, vatandaşın nabzını yokladıktan sonra, “kişisel görüştür” de bilmem ne.
    Hadi be oradan…

  3. Sizden bı halt olmaz, parayla makam satıyorsunuz, onur ve şeref ile görev yapmak nerede kaldı?? Gördük stratejilerini seçimde🤣

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!