İYİ Parti’deki krize ‘taciz’ karıştı… Akşener’in ‘fuhuş oteli’ çıkışı bunun için mi?

İYİ Parti lideri Meral Akşener, dün Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ı tedbirli ve kesin ihraç istemiyle disipline sevk etti. Sevk gerekçesinin, Akşener'in oğlu ve kızının banka hesaplarının incelenmesi değil, Dikbayır'ın partideki bir kadın çalışanı birkaç yıl önce taciz ettiği iddiasına dayandığı iddia edildi.

featured

İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, dün parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Genel Başkan Meral Akşener’in yakınlarının banka hesaplarını incelettiği iddia edilen İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın tedbirli ve kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini duyurmuştu.

Dikbayır ise ihracı beklemeden “Hafta sonu istifa edeceğim” dedi.

İddiaya göre parti kasasında 132 milyon lira olması gerekirken eksi 16 milyonda olduğunu öğrenen Dikbayır’ın paranın nereye gittiğini soruşturmaya başladığı iddia edilmişti. Diğer yandan milletvekili adaylarından da yüklü miktarda para toplandığı, bu paraların parti kasasına girmediği öne sürülmüştü.

Öte yandan İYİ Parti lideri Meral Akşener, dün Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ı tedbirli ve kesin ihraç istemiyle disipline sevk etti. Sevk gerekçesi, Akşener’in oğlu ve kızının banka hesaplarının incelenmesi değil, Dikbayır’ın partideki bir kadın çalışanı birkaç yıl önce taciz ettiği iddiasına dayandığı öğrenildi.

İsmail Saymaz, Sözcü’deki yazısında ayrıntıları şöyle anlattı:

“Dikbayır’la ilgili suçlamaların dile getirildiği bu süreçte kadının partiye gelerek, şikayette bulunduğu kaydediliyor. Ayrıca iki şahidin iddiaları doğruladığı belirtiliyor. Taciz suçlamasını Dikbayır’a sordum. Dikbayır, “Bugüne kadar işitmedim” dedi. Akşener’in fuhuş oteli işleten emniyet müdürlerinden söz etmesinin de partideki bu gerilimle bağlantılı olduğu belirtiliyor. Akşener, yarın grup toplantısında Dikbayır hakkındaki iddialara değinecek. Dikbayır da bu hafta sonu istifa etmeyi düşünüyor.”

İYİ Parti’deki krize ‘taciz’ karıştı… Akşener’in ‘fuhuş oteli’ çıkışı bunun için mi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!