İyi Parti’den AKP’ye geçen İsmail Ok, 5 ay önceki tweet’ini sildi

2018 yılındaki genel seçimlerde İYİ Parti'den Balıkesir Milletvekili olarak seçilen, 2019 yerel seçimlerinde Millet İttifakı'nın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak seçime giren Bağımsız Milletvekili İsmail Ok, AKP'ye katıldı. İsmail Ok, Erdoğan ve hükümeti eleştiren paylaşımları ile sosyal medyanın gündeminde yer aldı. AKP'ye dün katılan İsmail Ok, ilk icraat olarak bu paylaşımları yayından kaldırdı.

featured

MHP’den ihraç edildikten sonra İYİ Parti’ye geçen ancak burada da istediğini bulamayan Balıkesir Bağımsız Milletvekili İsmail Ok, dün düzenlenen törenle AKP’ye katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısının sonunda kürsüye davet ettiği İsmail Ok’a parti rozetini takarak tebrik etti.

TWEET’LERİ SİLDİ

AKP’ye katılmasının ardından hükümeti eleştiren paylaşımları ortaya çıkan İsmail Ok, sosyal medyanın hedefi oldu. Yaptığı paylaşımlarda AKP’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren Ok, partiye katılmasının ardından ilk iş olarak bu tweet’leri sildi.

Ok, 2021 yılında yaptığı bir paylaşımda artan enerji ve akaryakıt fiyatlarına dikkat çekmişti. Ok, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı: “Sayın Cumhurbaşkanı konuştukça paramız değer kaybediyor. Bunun sonucunda enerji ve akaryakıt fiyatları anında artıyor. Bu geceden itibaren yine zam. Bedelini Türk milleti ödüyor. Bu zamların mutlaka siyaseten bir bedeli olacaktır.”

MHP’DEN İSTİFA EDİP İYİ PARTİ’YE GEÇMİŞTİ

Bir dönem MHP’den milletvekili olan İsmail Ok, partinin Merkez Disiplin Kurulu tarafından 2017 yılında ihraç edilmişti. Ok’un ihraç gerekçeleri arasında “Partinin birlik ve beraberliğini ciddi şekilde bozma” ibaresi yer almıştı.

AKŞENER’İN ELİNİ ÖPMÜŞTÜ

İYİ Parti’ye geçen İsmail Ok, yerel seçimlerde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ilan edilince grupta Meral Akşener’in elini öpmüştü.

İyi Parti’den AKP’ye geçen İsmail Ok, 5 ay önceki tweet’ini sildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 10 ay önce

  E bize de uğra bir ara.

 2. 10 ay önce

  tipik bir siyasetçi

 3. 10 ay önce

  Gayet seviyeli adam. Yükseldiği seviyeyi de herkes takdir etmiş görmüyor musunuz?

 4. 10 ay önce

  Yüce Türk Milleti görsün bunları. Kimlere umut bağlayıp oy verdiğini görsün diyeceğim ama nafile.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!