İYİ Parti’den Barış Yarkadaş hakkında suç duyurusu

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz; katıldığı bir canlı yayında, İYİ Parti ve parti yöneticilerini kastederek “ihale aldıkları” iddiasında bulunan gazeteci Barış Yarkadaş hakkında “iftira” suçundan soruşturma açılması istemiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Yarkadaş, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak İyi Parti'nin suç duyurusuna, perşembe günü yanıt vereceğini açıkladı.

featured

İYİ Partili Poyraz, Barış Yarkadaş’ın yorumcu olarak katıldığı bir televizyon programında İYİ Parti’yle ilgili iddiaları üzerine İYİ Parti adına ‘Suçu bildirmeme’ ve ‘İftira’ suçlarından suç duyurusunda bulundu.

Poyraz’ın avukatı Eray Gülcü, suç duyurusuna ilişkin yaptığı açıklamada “Barış Yarkadaş açıklamaları ile; büyükşehir belediyelerinden, il ve ilçe belediyelerinden İYİ Parti yöneticilerinin ‘yakın çevrelerinin’ ihale aldıklarını, bunları tek tek bildiğini, ‘bana söyletmesinler, konuşturmasınlar’ vurgusu ile de tüm detaylara vakıf olduğunu, belediyelerde ihalelerin dağıtıldığını, İYİ Parti yöneticilerinin eşlerinin, dostlarının ve akrabalarının dağıtılan ihaleleri aldıklarını ifade etmiştir. İşlenmekte olan veya işlenmiş olan suçların tek tek bilinmesi ancak söylenmemesi ve konuşmaması TCK’nın 278’inci maddesinde düzenlenen ‘Suçu Bildirmeme’ suçunun maddi ve manevi unsurunu oluşturmaktadır. Barış Yarkadaş tarafından, şikayetimize konu beyanlarına ilişkin bir bilgi, belge sunulamadığı takdirde de bu sefer de TCK 267/1’de düzenlenen ‘İftira’ suçu oluşmaktadır. İYİ Parti’nin yönetim kadrolarını, milletvekillerini, akrabalarını, eşlerini, dostlarını zan altına alarak kamuoyunda küçük düşüren beyanların titizlikle araştırılmasını, hakikatin ortaya çıkarılmasını talep etmek zarureti hasıl olmuştur” ifadelerini kaydetti.

YARKADAŞ: BAŞLAYALIM BAKALIM

Resmi Twitter hesabından paylaşım yapan Yarkadaş, “İYİ Parti’nin hakkımda bulunduğu suç duyurusuna, perşembe günü saat 20.00’de @tv100 ‘de cevap vereceğim.” dedi. “Başlayalım bakalım” diyen Yarkadaş, “Havalar güzel, parklarda, bahçelerde, ağaç gölgesinde izleyebilirsiniz yayını…” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

TV 100’de Gürkan Hacır’ın sunduğu Taksim Meydanı programına konuk olan CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş, İYİ Parti ile CHP arasındaki ‘HDP’ye bakanlık verilebilir’ polemiğini yorumlamıştı.

İYİ Parti’nin CHP’ye yönelik eleştirilerine tepki gösteren Yarkadaş, HDP seçmeni sayesinde birçok belediye başkanının kazandığını belirterek, buna rağmen HDP’ye tavır konulduğunu savunmuştu.

Yarkadaş, “büyükşehir belediye başkanlıklarının dağıttığı dairelerin daire başkanı olacaksınız, yakın çevreniz büyükşehir belediyelerinden ihale alacak tek tek biliyorum beni konuşturmasınlar” demişti.

Gazeteci Şaban Sevinç’in “İyi Partililer mi?” sorusuna Yarkadaş, “tabi canım” yanıtını vermişti.

İYİ Parti’den Barış Yarkadaş hakkında suç duyurusu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. İP hakkında bu kaçıncı şaibe, hepsi mi iftira, bir değil iki değil, milletin zekası ile alay ediyorlar resmen.

  2. Sözcü’de bir zamanlar keleşe şarjör olmayın diye kükreyen Y.Özdil’in bile hdp güzellemesi yaptığını gördükten sonra diğerlerinin de aynı yolun yolcusu olmasına şaşırmadım..

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!