İYİ Parti’den CHP’lileri kızdıracak bir çıkış daha

İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, "Erdoğan, Kılıçdaroğlu aday olursa kazanacağına inanıyor. Ben kaybetme korkusunu dillendiriyorum. Diyorum ki acaba bu seçmen isteksizliğini göz ardı etmesek mi?" dedi.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olması halinde kazanamayacağından endişe duyduğunu daha önce ifade eden İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’dan konuya ilişkin yeni açıklama geldi.

Karar TV’nin YouTube kanalına konuk olan İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, “Bu nezaketsizlik olsun diye söylemek istediğim bir şey değil ama Kemal Bey, İstanbul’da aday oldu alamadı ama Kemal Bey İstanbul’u aldırdı. İstanbul ve Ankara’yı alırken bir istişare zemini oluşturduğumuz için bu zeminde AK Parti ve MHP seçmeninin kalbine yürüyebilecek imkanlar bulabildik. Klasik bir Cumhuriyet Halk Partisi portresiyle buralara aday koymadı. Tayyip Bey’in karşısında en çok görmek istediği aday, Kılıçdaroğlu… Çünkü Kılıçdaroğlu’nun karşısında kazanacağına inanıyor” dedi.

Ağıralioğlu, şöyle konuştu:

“Tayyip Bey’in en çok görmek istediği aday, konuşmalarına bakınca… Yıllardır ısrarla ve inatla Sayın Kılıçdaroğlu’nu karşısında görmek istiyor. Ben kaybetme korkusunu dillendiriyorum, endişeli davranıyorum. Bu seçmen isteksizliğini gözardı etmesek mi diyorum… ‘Yavuz Ağıralioğlu iktidar cenahının kulisini dillendiriyor’ diyorlar.

Sağ seçmenin oy isteksizliğini mevzu ediyorum ben. Arkadaşların tahammülsüzlüğünden iş bana suçlama yapmaya geldi. Hükümete istişarelere kapalı, farklı seslere tahammülleri yok diyenlere bakın… Bize demokrasi vadedenlere bakın…

Bana bir haftadır ‘kaybedebiliriz’ kaygısından dolayı, söyledikleri lafları devlet, millet düşmanlarına söyleyemediler.”

İYİ Parti’den CHP’lileri kızdıracak bir çıkış daha

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!