İyi Parti’den ‘Cihan Paçacı’ açıklaması

İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, 'Kılıçdaroğlu' sözleriyle gündeme geldikten sonra istifa eden Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı ile ilgili bir açıklama yayımladı.

featured

İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Cihan Paçacı’nın görevinden istifa etmesi ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. Zorlu,

“Bugün bir köşe yazısında Genel Başkan Yardımcımız Cihan Paçacı’nın bazı açıklamaları kamuoyuna yansımış ve ardından maksadının dışına çıkartılmasıyla birlikte Millet İttifakı’nın iradesine ve birlikteliğine zarar verir nitelikte bir tartışma alanının ortaya çıktığı görülmüştür. Böylesine kritik bir gün ve süreçte, bu temel kaygı ve hassasiyetler doğrultusunda Sayın Paçacı kendi iradesiyle partimizdeki Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevinden istifa ederek saygıdeğer bir sorumluluk örneği sergilemiştir” ifadelerini kullandı.

İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Cihan Paçacı’nın İyi Parti Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevinden istifası etmesinin ardından, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

‘SORUMLULUK ÖRNEĞİ…’

Zorlu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bugün bir köşe yazısında Genel Başkan Yardımcımız Cihan Paçacı’nın bazı açıklamaları kamuoyuna yansımış ve ardından maksadının dışına çıkartılmasıyla birlikte Millet İttifakı’nın iradesine ve birlikteliğine zarar verir nitelikte bir tartışma alanının ortaya çıktığı görülmüştür.

Böylesine kritik bir gün ve süreçte, bu temel kaygı ve hassasiyetler doğrultusunda Sayın Paçacı kendi iradesiyle partimizdeki Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevinden istifa ederek saygıdeğer bir sorumluluk örneği sergilemiştir.

İyi Parti kurulduğundan beri Türk siyasetinde milletimizin sesi ve iradesinin temsilcisi olmuştur. Ve önümüzdeki seçimleri kazanarak Cumhuriyetimizin 100. yılında memleketimizi hak ettiği konuma taşıma iradesi tamdır. Allah’ın izniyle, Mayıslar bizimdir! Saygılarımızla…”

 

NE OLMUŞTU?

Habertürk’ten Nagehan Alçı’ya konuşan Paçacı, kendi partilerindeki eğilimin Ekrem İmamoğlu’ndan yana olduğunu, Kılıçdaroğlu’nun aday olması halinde ise çoklu aday formülüne dönülebileceğini belirtmişti. Cihan Paçacı, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sokaktan itiraz olduğunu söyleyerek “Kemal Bey adaylıkta diretirse İYİ Parti kendi adayını çıkartabilir” demişti.

Ardından Cihan Paçacı, istifa ettiğini duyurdu. Paçacı, altılı masanın toplantısı olduğu dakikalarda genel merkezi terk etti.

Paçacı, istifasını “Ülkemizin ve milletimizin umudu olan 6’lı Masa’nın Cumhurbaşkanı adaylık sürecine dair, bir gazeteciye verdiğim demecin, maksadı aşan yorumlara neden olduğunu görüyorum. Demokrasimize nefes aldıracak bir süreçte büyük emek harcayan, Sayın Genel Başkanımızı ve partimizi, aynı zamanda, 6’lı Masayı oluşturan Sayın Genel Başkanların iradelerini koruyup kollamak amacıyla; İYİ Parti’deki Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.” diyerek duyurmuştu.

İyi Parti’den ‘Cihan Paçacı’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!