İYİ Parti’den Kılıçdaroğlu’na bir itiraz daha

Cihan Paçacı'nın istifasına neden olan "Kemal Bey adaylıkta diretirse kendi adayımızı çıkartabiliriz" açıklamasının ardından İYİ Parti'de ikinci bir 'Kılıçdaroğlu' eleştirisi geldi. Teknolojik Dönüşümden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yiğit Karakış, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun muhtemel adaylığını eleştirdi.

featured

6’lı masa adayının açıklanmasına günler kala İYİ Parti’den gelen ‘Kılıçdaroğlu’ itirazlarına bir yenisi daha eklendi.

Cihan Paçacı’nın “Kemal Bey adaylıkta diretirse İYİ Parti kendi adayını çıkartabilir” sözleri sonrası yeni açıklamayı İYİ Parti Teknolojik Dönüşümden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yiğit Karakış yaptı.

Karakış, sosyal medya hesabından gün içerisinde yayımladığı mesajlarla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhtemel adaylığını eleştirdi.

Kılıçdaroğlu’nun “Oy oranına bakmadan istişare yapılacak. Bu işin oyu ve partisi yok. Memleket elden gitmiş biz partileri mi tartışacağız?” açıklamasının yer aldığı bir gönderiyi alıntılayan Karakış, “Memleket elden gitmiş, biz şahsi ikbalimizi mi tartışacağız? Seçmenin en çok güvendiği, kazanma ihtimali en yüksek adayı CB yapacağız. Millet İttifakı olarak bunu söyleyebilseydik, iktidar valizini toplamaya başlamıştı.” dedi.

‘SARAY MEDYASININ 4 SENEDİR YERDEN YERE VURDUĞU KEMAL BEY’İ ÖVMEYE BAŞLAMASI’

Mesajlar yayımlamaya devam eden Karakış, AKP’ye yakın isimlerin Kılıçdaroğlu’nu ‘övmeye başladığını’ söyledi.

“Kemal Bey’in adaylığına Ak Parti ve MHP’nin destek vermesi, İmamoğlu’na yargı engeli getirilmesi, saray medyasının 4 senedir yerden yere vurduğu Kemal Bey’i övmeye başlaması, saray anketçilerinin Kemal Bey’in farklı kazandığı anketler paylaşması… Sizce sebebi ne olabilir?” diyen Karakış, bir kullanıcının sorduğu “Hangi saray medyası övüyor mesela?” sorusuna ise “Zafer Şahin İhsan Aktaş Cem Küçük Liste uzun…..” şeklinde yanıt verdi.

‘BENİ ALMIYORLAR’

İYİ Partili Karakış, başka bir kullanıcının Altılı Masa liderlerinin olduğu bir fotoğrafla birlikte “Bu soruyu burada sorabilir misiniz?” yazan gönderisine ise, “Soramam çünkü beni almıyorlar.” cevabını verdi.

‘CHP’NİN İÇ İŞİ DEĞİL’

Karakış, ‘Kılıçdaroğlu’ eleştirilerine şöyle devam etti:

Masa Kemal Bey’in adaylığını kabul edenler masası değil ki. Neden ayrılalım? Farklı adayları konuşup masayı ikna etmek için çaba göstermek daha doğru değil mi? Adayın belirlenme kriterine ilişkin şahsi fikrimi söylüyorum. Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanını belirlemek CHP iç işi değil. Memleket meselesi.

NE OLMUŞTU?

Habertürk’ten Nagehan Alçı’ya konuşan Cihan Paçacı, partilerindeki eğilimin Ekrem İmamoğlu’ndan yana olduğunu, Kılıçdaroğlu’nun aday olması halinde ise çoklu aday formülüne dönülebileceğini belirtmişti. Cihan Paçacı, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sokaktan itiraz olduğunu söyleyerek “Kemal Bey adaylıkta diretirse İYİ Parti kendi adayını çıkartabilir” demişti.

Ardından Paçacı, Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevinden istifa etmiş,

“Ülkemizin ve milletimizin umudu olan 6’lı Masa’nın Cumhurbaşkanı adaylık sürecine dair, bir gazeteciye verdiğim demecin, maksadı aşan yorumlara neden olduğunu görüyorum. Demokrasimize nefes aldıracak bir süreçte büyük emek harcayan, Sayın Genel Başkanımızı ve partimizi, aynı zamanda, 6’lı Masayı oluşturan Sayın Genel Başkanların iradelerini koruyup kollamak amacıyla; İYİ Parti’deki Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.” demişti.

Paçacı’nın istifa üzerine açıklama yapan İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu da, Cihan Paçacı’nın görevinden istifa etmesi ile ilgili olarak bir açıklama yaptmıştı. Zorlu,

“Bugün bir köşe yazısında Genel Başkan Yardımcımız Cihan Paçacı’nın bazı açıklamaları kamuoyuna yansımış ve ardından maksadının dışına çıkartılmasıyla birlikte Millet İttifakı’nın iradesine ve birlikteliğine zarar verir nitelikte bir tartışma alanının ortaya çıktığı görülmüştür. Böylesine kritik bir gün ve süreçte, bu temel kaygı ve hassasiyetler doğrultusunda Sayın Paçacı kendi iradesiyle partimizdeki Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevinden istifa ederek saygıdeğer bir sorumluluk örneği sergilemiştir” ifadelerini kullanmıştı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN TELEFON

Önceki gün de Hürriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, CNN Türk’teki bir programda şu kulis bilgisini paylaşmıştı: “Kemal Kılıçdaroğlu, Cihan Paçacı’yı telefonla aradı. Halini, hatırını sordu. Mealen; canını sıkmaması gerektiğini, kafasına takmaması gerektiğini söyledi. İstifasının kendisi tarafından istenmediği mesajını verdi. Hatta istifasını liderler masasında öğrendiğini söyledi.”

Halk TV’de yer alan habere göre de, CHP kaynakları Kılıçdaroğlu’nun Paçacı ile görüştüğünü doğrulamıştı. CHP’den yapılan açıklamada, “Geçtiğimiz günlerde planlı olmayan bir görüşme gerçekleşti. Malumunuz Sayın Genel Başkanımız ile Sayın Paçacı’nın tanışıklığı çok eski yıllara dayanıyor. Bu görüşme sırasında da Sayın Genel Başkanımız, Sayın Paçacı’ya siyasetin doğasında bu tür durumların olduğunu, üzülmemesi gerektiğini söyledi” ifadeleri yer almıştı.

İYİ Parti’den Kılıçdaroğlu’na bir itiraz daha

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Altılı masa devrilecek!!! Ama astrologlar bile o çatırdamayı öngöremiyor :) Kılıçdaroğlu ise, Tellioğullarının babası gibi elinde kılıçla, Seferoğullarına laf söyleyenin ağzını yırtarım diyor!!! Vah vah!!!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!