İyi Parti’den Özgür Özel’e ‘DEM’li yanıt: Size ‘eşbaşkan diyesim’ gelse…

İyi Parti Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural, partisini Erdoğan'la işbirliği yapmakla suçlayan CHP lideri Özgür Özel'e yanıt verdi. Özel'in DEM Parti ziyaretine gönderme yapan Vural, "CHP Genel Başkanı yalnız değil kendi yolunu isyancıbaşı, teröristbaşı güzellemecileriyle, DEM'le, her türlü fraksiyonla birlikte çizmeye soyunmuş görünmektedir." dedi.

featured

İyi Parti lideri Meral Akşener ve Memleket Partisi lideri Muharrem İnce’ye isim vermeden yüklenen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “CHP’nin karşısına çok büyük bir cephe kurarak, CHP’yi sözde yalnız bırakarak, geçmişte ittifak yaptıklarımızı karşımıza koyarak, geçmişte partimizde olanların bile karşımızda adaylaşmasını sağlayarak onlara çok farklı imkanlar kurarak, Türkiye’nin üzerine yeni bir oyun kurmaktadır.” demişti.

thumbnail
İlişkili Haber
Özgür Özel’den Akşener ve İnce’ye Erdoğan’la işbirliği suçlaması

İyi Parti Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural, X hesbaından yayımladığı açıklamayla Özel’e yanıt verdi.

“Size “eşbaşkan diyesim” gelse, eşbaşkan oligarşisinden kurtulun desem ne dersiniz?” diyerek Özel’in DEM Parti ziyaretine gönderme yapan Vural, “CHP Genel Başkanı yalnız değil kendi yolunu isyancıbaşı, teröristbaşı güzellemecileriyle, DEM’le, her türlü fraksiyonla birlikte çizmeye soyunmuş görünmektedir.” ifadelerini kullandı.

Oktay Vural, şu açıklamayı yaptı:

“CHP Genel Başkanı, “Tayyip Erdoğan, CHP’yi sözde yalnız bırakarak, geçmişte ittifak yaptıklarımızı karşımıza koyarak, …onlara çok farklı imkanlar kurarak Türkiye’nin üzerine yeni bir oyun kurmaktadır.” diyerek talihsiz ifadeler kullanmış.
Maalesef bu ifadeler en hafif ifadeyle siyasi bir etikten uzaktır. CHP Genel Başkanı geçmişte ittifak yaptığı İYİ Partiye Erdoğan’ın “farklı imkanlar kurduğu” iftira ve yalanını kullanmaktan çekinmemiştir. Ne yazık ki bu ifadelerle kime benzediği ortaya çıkmıştır.
Bu ifade İYİ Partinin şerefli varlığına, mücadelesine, karar organlarına, teşkilatlarına ve oy veren vatandaşlarımıza hakarettir. Özür dilemeye davet ediyorum.
İYİ Partinin hükmi şahsiyetine saygısı olmayan bu zihniyetin ne demokrasiyle ne de hür iradeyle alakası vardır.
İYİ Partinin seçimlere hür ve müstakil girme kararını bir başka partiye bağlayan bu ifadeler ancak ve ancak kendi iradesini başkasına bağlamış olanlardır.
Size “eşbaşkan diyesim” gelse, eşbaşkan oligarşisinden kurtulun desem ne dersiniz?
İşbirliği yapma teklifini getiren sizsiniz. Daha önce kararımız olmasına rağmen İYİ Parti olarak bu teklifi karar organında müzakere ettik ve red ettik.
İYİ Partinin hür ve müstakil kararını Erdoğan’ın farklı imkanlar kurarak sağladığını iddia eden bunu ispat etmezse müfteridir.
Şecaat arz ederken misali…
İYİ parti sayesinde kazandığınız belediyelerdeki nüfuzu İYİ parti kadroları üzerinde operasyon yapanların, belediye başkan yardımcılığı teklif edenlerin, partiden istifalarını sağlayanların, arka kapı kullananların kim ve kimler olduğunu bütün milletimiz bilmektedir. Bunlar sizin “Farklı imkanlar sunarak oyun kurduğunuzu” ortaya koymadı mı?
“Tavşan tuzağıyla Bozkurt avlanmaz.” demiştim.
Biz rekabeti, operasyonla, farklı imkanlarla, kumpasla değil mertçe yaparız.
CHP Genel Başkanı yalnız değil kendi yolunu isyancıbaşı, teröristbaşı güzellemecileriyle, DEM’le, her türlü fraksiyonla birlikte çizmeye soyunmuş görünmektedir. Bu yolda Cumhuriyet, Atatürk, Türkiye sevdalılarının, milliyetçilerin, vatanseverlerin olmayacağı açıktır.
CHP Genel Başkanının İYİ Partinin hür ve müstakil siyasetiyle güçlenmesinden rahatsızlık duyması, AKP iktidarını devam ettirmeyi hedefleyen oyunun bir aktörü olduğunu göstermektedir.
İYİ Parti hür ve müstakil siyaset anlayışıyla, AKP ile kurdukları iki kutuplu oyunu bozmaya, aynı oyunu oynamalarına müsaade etmemeye ve 2028’de değişimi sağlamaya kararlıdır.
Türk Milleti iki kutuba, AKP veya CHP’ye mecbur değildir.”

 

İyi Parti’den Özgür Özel’e ‘DEM’li yanıt: Size ‘eşbaşkan diyesim’ gelse…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!