İYİ Parti’den Ümit Özdağ’a ‘FETÖ’ iması

featured

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergun, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın açıklamalarına ilişkin “Yöntemlere baktığınız zaman İYİ Parti ile ilgili söylediği, oluşturmaya çalıştığı yöntemler geçmiş dönemde FETÖ’nün oluşturduğu yöntemlerdir. Bu durum bizler için çok ciddi bir soru işaretidir.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Metin Ergun, Mustafa Cihan Paçacı ve Ümit Özlale, Balıkesir il başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

‘DİSİPLİNE SEVK EDİLDİĞİ GÜN HANGİ PARTİNİN YÖNETİCİSİYLE BERABERDİ?’

Ergun, yaptığı konuşmada, İYİ Parti’nin zemin bulup güçlenmeye başladığını belirterek, şunları söyledi:

“Burada bu güçlenmeyle birlikte bazı arkadaşlarımızın, kişilerin, kurumların belki de rahatsızlıkları dile getirilmeye başlandı. Buradan soruyoruz, Ümit Özdağ Bey İYİ Parti’de disiplin kuruluna sevk edildiği gün kendi bürosunda hangi partinin üst seviyedeki bir yöneticisiyle beraberdi? Bu stratejiyi birlikte mi oluşturdurlar? Bu sorunun cevabını kendisinin çıkıp vermesi gerekiyor. Türk siyaseti bu tip şeyleri çok gördü.” değerlendirmesinde bulundu.

‘GEÇMİŞTE FETÖ’NÜN OLUŞTURDUĞU YÖNTEMLERDİR’

İYİ Parti’nin millete hizmet etmeye devam edeceğini söyleyen Ergun, “(Ümit Özdağ’ın açıklamaları) Yöntemlere baktığınız zaman İYİ Parti ile ilgili söylediği, oluşturmaya çalıştığı yöntemler geçmiş dönemde FETÖ’nün oluşturduğu yöntemlerdir. Bu durum bizler için çok ciddi bir soru işaretidir.” ifadesini kullandı.

Ergun, Ümit Özdağ için “FETÖ’cüdür” demediğini belirterek, “Ama kullanılan yöntemlere baktınız zaman Türkiye’de 2010’lu yıllardaki FETÖ’nün kullandığı yöntemlere benzer yöntemler kullanılıyor. Bu da ciddi bir soru işaretidir. Biz de bunun peşindeyiz.” dedi.

‘HER SİYASİ PARTİDE KİŞİSEL BAZDA PROBLEMLER ÇIKABİLİR’

Mustafa Cihan Paçacı da İYİ Parti’nin kurulduğu günden bugüne ilkelerini koruduğunu belirtti.

Her siyasi partide kişisel bazda bazı problemler çıkabileceğine değinen Paçacı, “İYİ Parti’de de son dönemde kongreden kaynaklanan bazı arkadaşlarımızın itirazları oldu ama bugün için partimizi etkileyecek bir rahatsızlık söz konusu değildir. Farklı sesler duyulabilir, bunlar doğaldır. Eğer burada disiplini bozacak bir hadise oluyorsa ve o noktaya taşınıyorsa tabi ki disiplin kurulundaki arkadaşlar da kendi görevini yapacaklardır.” diye konuştu.

Ümit Özlale ise parti içindeki aykırı seslerin kendilerini yollarından çevirmeyeceğini ve daha da güçlenerek yollarına devam edeceklerini ifade etti.

İYİ Parti’den Ümit Özdağ’a ‘FETÖ’ iması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

  1. ama hiç kimse bu ülkeyi yıkamayacak. daha çook beklersiniz.

  2. O fetöcü bu fetöcü sakız gibi uzayan bir mevzu, ama bu fetö toplum tarafından terör örgütü olarak kanıksandı ve cüzzamlı bir fahişe muamelesi görüyor ya, doğruya ve güzele ulaşma yolunda ona bile yetmez ama evet diyorum.

  3. HDP’yle yapılan gizli anayasa hazırlanması İ. Kaboğlu’nun konuşmasıyla teyit edilmişken hala bile bile inkar ediyorlar. ayıp artık.

  4. Tarihin kara çöplüğünde yerinizi aldınız boşuna uğraşmayın tayyip sistemini kopyalıyorsunuz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!