İYİ Partili Akalın: 1 yıl öncenin planıydı amaç yeni Anayasa

İyi Parti’de Kurucu Genel Başkan Meral Akşener’in, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la Külliye’de buluşmasının tartışmaları sürüyor. İyi Parti’de başkanlık yarışına giren ve Akşener döneminde Genel Başkan Yardımcısı olan Tolga Akalın, Akşener ile Erdoğan’ın birlikte verdiği fotoğrafla ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. Akalın, bu fotoğrafın bir yıl önce başlayan bir sürecin son hali olduğunu söyledi. İyi Parti’nin genel seçimden sonra bünyesinde bir Anayasa Komisyonu kurduğunu ve 2-3 ay sonra da Erdoğan’ın Anayasa tartışmalarını gündeme getirdiğini ve planın yeni anayasa süreci için işlediğini ifade etti.

featured

VERYANSIN TV

Youtube’da program yapan Özlem Gürses’in sorularını yanıtlayan İyi Parti Genel Başkan adayı da olan ancak seçimde kaybeden Tolga Akalın, Meral Akşener’in Külliye ziyaretine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Tolga Akalın şunları söyledi:

“Bu fotoğraf bir yıl önce başlayan sürecin bugünkü hali. Ben bir yıl önce bu fotoğrafı görmüştüm. 24 Haziran’da olağan kongremizi yapmıştık. Bu kongrede, Genel İdare Kuruluna ve sonra da Divan’a seçildik. 10 Temmuz itibariyle ilk divan toplantımızı yaptığımızda ilk gündememiz parti içerisinde Anayasa Komitesi kurmaktı. Ben şaşırdım, çünkü o dönem yeni anayasa tartışması yoktu.”

‘BAŞLAYACAK BİR SÜREÇTEN ÖNCEDEN HABERDAR OLDUĞUMUZU O GÜN SEZDİM’

Komitenin 10 Temmuz 2023 tarihinde parti içinde kurulduğunu ve Erdoğan’ın da yeni Anayasa tartışmalarını 13 Eylül’de ortaya attığını belirten Akalın konuşmasına şöyle devam etti:

“Biz 10 Temmuz’da yapılan ilk divan toplantımızda bir anayasa komitesi kurarak aslında başlayacak bir süreçten önceden haberdar olduğumuzu o gün sezdim. Bugün de görüyoruz.

Oktay Vural da bu Anayasa Komisyonunun başkanı oldu. O gün sezdik, 2 ay sonra da Erdoğan yeni anayasa tartışmalarını başlattı. Dolayısıyla bu benim açımdan sürpriz olmadı.

38 milletvekili üzerinden yeni anayasa süreci olacaktı. Akşener o tarihten itibaren büyük mücadeleden vazgeçti.”

İYİ Partili Akalın: 1 yıl öncenin planıydı amaç yeni Anayasa

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. akşenerin toplumda karşılığı yok anayasa asıl chp mendeburlarıyla sürecek.mhp muhalefete geçecektir.hdp bile chp maskesiyle anayasaya sokulur batı böyle istiyor.

  2. 11 Haziran 2024, 20:17

    Eğer hatırlarsanız, Yunanistan devleti tam ABD kuklası olmadan önce , ekonomisi iflas etti ve bu iflastan sonra önce IMF ve ab ve sonra ABD’nin emir kulu olmak zorunda kaldı ve ABD’nin menfaatlerinin yerine getirecek ileri karakolu oldu. Yani, Türkiye’nin geçirdiği ekonomik ve enflasyon sıkıntısıda aynı Yunan süreci gibidir ve belli ki bu ekonomik saldırı ile bir şeyleri bize kabullendirmek istiyorlar ve bunlar yeni anayasa adına meşruiyet alacak. Muhtemelen ilk başta maden ve yeraltı zenginlikler ve sonra Kürtlerin siyasal varlığı güçlendirilecek

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!