İYİ Partili Akalın’dan Devlet Bahçeli’ye ‘üçüncü yol’ çağrısı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın, "Tüm ömrünü bir davaya vakfetmiş ve hayatta tek arzusu Türk milliyetçiliğinin iktidarını görmek olan milliyetçi/ülkücü harekete de bir iktidar borcumuz var." diyerek MHP lideri Devlet Bahçeli'ye 'üçüncü yol' çağrısında bulundu.

featured

MHP’nin İYİ Parti’ye yönelik ‘ittifak’ çağrısının yankıları sürerken, İYİ Parti Göç Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın’dan çarpıcı bir açıklama geldi. İYİ Partili Akalın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ‘üçüncü yol açma’ çağrısı yaptı.

Akalın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Biliyoruz ki milletleşmek ve milli kimliğimizi her alanda tahkim etmek, Cumhuriyetimizin en önemli projesidir. Yine kabul etmeliyiz ki milletleşme sürecimizin önündeki en büyük tehdit ise son 20 yılda Siyasal İslamcılığın, Türk milletini demografik olarak dönüştürme çabaları ve Türk milli kimliğini alt kimliklere bölmesidir.” dedi.

‘YENİ BİR YOL ARKADAŞLIĞINA İHTİYACIMIZ VAR’

“Türkiye’nin karşılaştığı ağır tehditler ve Türk milli kimliğinin tahribatı, Türk milliyetçilerine yeni bir yol açma zarureti doğurmaktadır.” ifadelerini kullanan Akalın, paylaşımına şöyle devam etti:

“Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında, O’nu kuran Atatürk’ün izindeki Türk milliyetçisi kadroların ve Cumhuriyetimizin kurucu fikri olan Türk milliyetçiliğinin, devletimizi yeniden yönetmesi için komşuluk yetmez, yeni bir yol arkadaşlığına ihtiyacımız var! Diğer yandan tüm ömrünü bir davaya vakfetmiş ve hayatta tek arzusu Türk milliyetçiliğinin iktidarını görmek olan milliyetçi/ülkücü harekete de bir iktidar borcumuz var. Türk milliyetçilerinin iktidarı ise ancak yeni bir ‘Türk Çağı’nı başlatacağımız, üçüncü yolu açmaktan geçmektedir. İnanıyorum ki bu çağrı milletimizin ekseriyetinde de büyük karşılık bulacaktır.”

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, CNN Türk’te Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü programına gönderdiği açıklamada, MHP lideri Bahçeli’nin İYİ Parti’ye çağrısını iletmişti.

Bahçeli’nin MHP’den ayrılıp İYİ Parti’ye katılanlara 2019 yılında partiye dönme çağrısı yaptığını hatırlatan Özdemir, “Sayın Genel Başkanımız, 1 Ağustos 2019 tarihinde Twitter üzerinden bir mesaj yayınlamış ve geçmişte MHP’de yer alıp İYİ Parti bünyesine geçen isimlere bir çağrıda bulunmuştu. Yine Sayın Genel Başkanımız, sizlere hürmetlerini sunarak, İYİ Parti’ye yeni bir çağrısını iletiyor ve saygıdeğer kamuoyuyla paylaşıyor” demişti. Bahçeli’nin mesajı, “Çağırdık dönmediniz yuvaya, yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına” olmuştu.

İYİ Parti, Bahçeli’nin yerel seçimlerde ittifak teklifine yanıt vermişti. İYİ Parti’den yapılan açıklamada Bahçeli’nin ittifak çağrısıyla ilgili, “Türkiye sevdalılarını ülke ve millet hayrına İYİ Parti’de buluşmaya davet ediyoruz: 26 Ağustos ruhuyla rotamız net, pusulamız millet!” ifadeleri kullanılmıştı.

İYİ Partili Akalın’dan Devlet Bahçeli’ye ‘üçüncü yol’ çağrısı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!