İYİ Partili Aytun Çıray’dan HDP yorumu: ‘PKK ile eşittir’ diyerek şeytanlaştırdılar

featured

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, ‘PKK eşittir HDP’ demenin ‘HDP’yi şeytanlaştırma taktiği’ olduğunu savundu.

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e Sivas’ta gerçekleşen saldırının ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Tv’ye konuşan Çıray yaşananları seçimi kaybetmeye yakın partinin hezeyanları olarak değerlendirdi.

Çıray, bu yaşananların Türk milletine oynanan büyük bir oyunun parçası olduğunu savundu. Yaşananların, Kürt seçmenlerin üzerine psikolojik baskı yaratmayı amaçladığını öne süren Çıray, şu ifadeleri kullandı:

“Oyun şu şekilde; önce ‘PKK eşittir HDP’ taktiğini başlattılar. Bu, HDP’yi şeytanlaştırma taktiğiydi. HDP’yi şeytanlaştırdıktan sonra şunu dediler: ‘HDP eşittir CHP’. CHP, Millet İttifakı’nın üyesi olduğuna göre, ‘CHP eşittir İYİ Parti’ dediler daha sonra. Dolayısıyla tüm muhalefet partilerini PKK ile işbirliğinde gösterdiler.”

İYİ Partili Aytun Çıray’dan HDP yorumu: ‘PKK ile eşittir’ diyerek şeytanlaştırdılar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

15 Yorum

 1. Malesef kötü bir söylem, İstanbul il başkanı fetö olayından sonra, bu pek itici oldu..
  Ama, sıradan Türk vatandaşı olarak, dünkü açılım hikayelerini, öcalan’ın kırmızı bültenle aranan kardeşinin devlet tv sinde konuşmalarını, pkk lı şivan’ın, barzani’ nin, ülkeyi yöneten partinin törenindeki megri megrilerini de unutmamamız gerekir.
  Bu şehitlerimize vatandaş olarak vazifemizdir…unutmamak..

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Erdoğan gitsinde , şeytanla da pazarlık yaparım diyen zihniyetler yüzünden seçimleri daima Recep Tayip Erdoğan kazanır. vesselam

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  İşte bu ..
  Şimdi İP li vekile “kes sesini,o koltukta HDP nin oylarıyla oturuyorsun” diyen PKK lı vekilin sözleri anlam kazandı.
  Bende diyorum ki ölen Mehmetçiğin,polisin,öğretmenin,Erenlerin, masum yöre halkının kanları kabusunuz olsun koltuk sevdalısı çakallar.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  İktidar uğruna HDP yi savunmak İYİP yi seçmen gözünde bitirir

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  yani yazıklar olsun demekten başka insanın elinden bişey gelmiyor, cumhur ittifakına salya saça saça saldırıp öte yandan hdp güzellemesi yapmak tam bir akıl tutulması artık, şimdi biz yaşadığımızı gördüğümüzü duyduğumuzu bi kenara bırakıp akp ve mhp nin bu vatana hdp den daha fazla zarar verdiğine mi inanacağız, şirazeniz hepten kaymış sizin, edep yahu

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  sen de hdp güzellemesi yaparak bu silsileyle pkk ile yaptığınız işbirliğinizi itiraf etmiş oluyorsun sayın aytunç bey, “hdp ile pkk eşit olmadığına göre bizim onlarla birlikte düşüp kalkmamızda bir beis yok” demeye getirip kepazeliğinize kılıf mı uyduruyorsun

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  Es başkanının aponun heykelini dikeceğiz dediği parti pkk ile eşit değilmi yani insanları aptal yerine koymayin

  Cevapla
 8. 1 sene önce

  Hdp bebek katili eroin baronunu ofrecen ona elestiri yok

  Cevapla
 9. 1 sene önce

  Devlet malını iç edip sisirdigin o yağlı iğrenç bedeninin tepesinde tasidigin o irinden beyninle sen kimi salak yerine koyuyorsun bre eksi kot. Hdppkkda sende ayni emperyalist şeytanın cehennem havhavisiniz.

  Cevapla
 10. 1 sene önce

  Katılıyorum; PKK, HDP’ye eşit değildir ama denktir. PKK’nın HDP’ye eşit olmadığını vurgulayıp, denkliğini bilerek ıskalamak yine tümüyle başka bi propagandadır. Aklı başında kimi kandırılabilirsiniz ki arkadaşım siz? Sağdan veya soldan, dilediğiniz gibi gelin; bizler kararlarımızı sağlam gerekçelerle alırız. Hadi güle güle.

  Cevapla
 11. 1 sene önce

  Ula aytun,senin Diyarbakır annelerinden bile haberin yok galiba.hdp=pkk.dır.gelin silahı bırakın işimizi siyasetle halledelim diye yol verildi bunlara.suç işledikleri için kapata kapata alfabede harf kalmadı.ama bunlar bir türlü akıllanmadı.sen ve senin partin bunu gidin de Ankara’nın herhangi bir semtinde bir kahvede söylesenize…

  Cevapla
 12. 1 sene önce

  PKK eşittir HDP değil mi zaten aytun! pembe rüyalar aleminde yaşıyosun..
  hdp pkk nın insan kaynakları görevinde değil mi..

  bir tarafta hırsızlar bir tarafta hainler bir tarafta gladyo
  bana bak muharrem…

  Cevapla
 13. hdp = pkk kardeş

  Cevapla
 14. 1 sene önce

  Aslinda, bu ve bunun gibi gercek kripto donmeler cok degiller ama ne yazik ki simdilik kilit roller de bulunuyorlar. Az kaldi 150’lik liste o zaman icin yeterliydi. Ama. o liste guncellenecek, sadece bir sifir eklemek yeterli olur. Gerisi zaten kacacak, bunlarin dedeleri de boyledi.

  Cevapla
 15. 1 sene önce

  Çocuklar bile gülüyor bunların tiyatrosuna! Bunlar milleti öyle aşağı, hükmedilebilir, cahil ve edilgen görüyorlar ki… Ne konuşsak ne söylesek bize serbest diyorlar. Yerse diyorlar. Yer zaar diyorlar. Gerçekleri siyasi veya kişisel saiklerimiz doğrultusunda çarpıtsak da zaten siyaset bizim, meydan bizim, kim ne diyecek diyorlar! Milletin sırtından geçinip gidiyorlar bu arada. Ne güzel İstanbul be!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!