İYİ Partili başkan AKP’ye katılıyor! Rozetini Erdoğan takacak!

İyi Partlili Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, partisinden istifa edip AKP'ye geçecek. Özcan'a yarın AKP Grup Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan tarafından rozetinin takılması bekleniyor.

featured

2019 yerel seçimlerde CHP’nin de desteğiyle İyi Parti’nin adayı olarak seçimi kazanan Kürşat Engin Özcan Nazilli Belediye başkanı olmuştu. Cumhuriyet’in haberine göre Kürşat Engin Özcan’ın partisinden istifa ettiği ve AKP’ye geçeceği iddia edildi. AKP Nazilli İlçe Teşkilatı yetkilileri de Özcan’ın partilerine katılacağını doğruladı.

AKP İl Başkanı Ömer Özmen’in de Özcan’ın kendi partilerine katılacağı yönündeki haberler üzerine “Hayırlısı olur inşallah” dediği belirtilirken MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık ise Ajans Aydın’a yaptığı açıklamada, “Hayırlı uğurlu olsun. Kendisiyle beraber de çalıştık, kardeşimizle. Buna şu açıdan bakmak lazım; İyi Parti’nin şu ana kadar kazandığı en büyük belediye burasıydı” ifadelerini kullandı.

ROZETİNİ ERDOĞAN TAKABİLİR

Özcan’a çarşamba günü AK Parti Grup Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından parti rozetinin takılması beklenirken Özcan tarafından henüz bir açıklama gelmedi.

ÖZCAN VE SİYASİ GEÇMİŞİ

2003 yılında MHP İlçe Sekreteri olarak siyasete atılan Kürşat Engin Özcan 2012’de MHP İlçe Başkanı olmuştu. 2017’de MHP’den istifa eden Özcan, İYİ Parti İlçe Başkanı oldu. Özcan, 2019 yerel seçimlerinde de Millet İttifakı’nın İYİ Parti listelerinden ortak adayı olarak belediye başkanı seçilmişti.

FAKIBABA AKP’DEN İYİ PARTİ’YE GEÇMİŞTİ

2003 yılından bu yana AKP üyesi olan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı dahil çok sayıda görevde bulunan Ahmet Eşref Fakıbaba geçtiğimiz ay hem partisinden hem de milletvekilliğinden istifa etmişti. İstifasını Twitter’dan duyuran Fakıbaba, “2003’te üyesi olduğum AK Parti’de değişik makamlarda görev yapma fırsatı buldum. Bu fırsatı bana veren büyüklerime ve Şanlıurfa halkına yürekten teşekkür ediyorum. Bu 20 yıl içerisinde çok değerli arkadaşlarım oldu. Onlardan ayrıldığım için üzgünüm. Ancak siyasi ve ahlaki anlayışıma uygun olmayan bazı kişilerle bundan böyle beraber olmayacağım için de mutluyum. AK Parti üyeliğinden ve AK Parti için bana oy veren hemşerilerime saygısızlık olmasın diye milletvekilliğinden de istifa ediyorum” demişti.

İYİ Parti’ye geçen Fakıbaba’ya rozetini Meral Akşener takmıştı.

İYİ Partili başkan AKP’ye katılıyor! Rozetini Erdoğan takacak!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. Evrende her sey duygusaldir; matematik ve fizik kurallarina uymaz, 🙂

  2. Eslerimizi, dostlarimizi, danismanlarimizi, baskanlarimizi; kisilik sahibi, erdemli, yetenekli ve sadik insanlardan secmeliyiz.

  3. 5 gün önce

    İyipartinin bütün havası bitti zaten. Oyu var ama artık yeni ekelenecek bir kitle yok. Olup olacağı bu yeni bir mhp doğdu yüzde on bandında gider gelir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!