İYİ Partili Buğra Kavuncu’dan şimdi de İmamoğlu sinyali

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanlığı adayı halen belirsizliğini korurken İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun hükümet tarafından istenmeyen rakip olabileceğini belirten Kavuncu "Kampanya açısından çok yüksek bir performansı var sayın İmamoğlu'nun" dedi.

featured

2023 yılının haziran ayında yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde kulislerde hareketli günler yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhur İttifakı’nın adayı olduğunu açıklarken, Millet İttifakı’nın adayı ise henüz belirsizliğini koruyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adaylık için zemin yoklarken başta İyi Parti olmak üzere diğer muhalefet partilerinden beklediği desteği görmüyor.

‘İMAMOĞLU ELBETTE İSTENMEYEN BİR RAKİP OLABİLİR’

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in adaylık için ABB Başkanı Mansur Yavaş ile görüştüğü iddiası gündemdeki yerini korurken, daha önce FETÖ iltisakıyla gündeme gelen İyi Parti’nin tartışmalı İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’dan farklı bir çıkış geldi.

Buğra Kavuncu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çok yüksek bir performansı olduğunu iddia ederek iktidar tarafından istenmeyen aday olduğunu söyledi.

Nevşin Mengü’nün YouTube kanalında konuşan Kavuncu, “Cumhur İttifakı İmamoğlu’nun aday olmasını istemiyor mu?” sorusuna şu yanıtı verdi: “İstanbul gibi çok önemli bir kentte belediye başkanlığı yarışı oldu. Kampanya açısından çok yüksek bir performansı var sayın İmamoğlu’nun. Yarıştığı kişi AK Parti için de çok güçlü bir isimdi ki cumhurbaşkanı da devreye girdi. Ankara’daki belediye seçimleriyle bunu kıyasladığınızda İstanbul’daki çok daha yoğun. İmamoğlu, hem enerjisi hem performansıyla elbette istenmeyen bir rakip olabilir.”

HATAY İL BAŞKANI DA DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALAR YAPMIŞTI

Öte yandan Hatay İYİ Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin de dün dikkat çeken açıklamalar yaptı. Çirkin, “Akşener aday olsun diye bastırıyoruz. İYİ Parti olarak, adayımızın olması gerekir. Adaysız seçime giremeyiz. Kılıçdaroğlu’na saygımız var. Dürüst bir devlet adamı. Ama kamuoyu yoklamalarında Erdoğan’dan geride. Kılıçdaroğlu’nun kişiliği, mezhebi ve siyasi görüşüyle İYİ Parti’nin sorunu yok, olamaz. Kazanamayacağını düşünüyoruz. Bir siyasi hareket kazanmak için seçime girer. Kendisini riske atmaz” ifadelerini kullandı.

İYİ Partili Buğra Kavuncu’dan şimdi de İmamoğlu sinyali

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 hafta önce

    demedım mı ah demedım mı. Amerıka AB bu adamı ıstıyor.

  2. 3 hafta önce

    Enver Altay linin kopili

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!