İYİ Partili Hüseyin Örs’ü yaralayan AKP’li Zafer Işık’a ceza

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’e yumruk atan AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık’a TBMM Genel Kurulu’nda iki birleşim çıkarma cezası verildi.

featured

TBMM Genel Kurulu’nda TBMM, Adalet Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay, Danıştay ve Yargıtay 2021 Yılı Kesin Hesap Kanun Teklifleri ve 2023 Yılı Bütçe Kanun Teklifleri görüşülüyor.

Bugün, Genel Kurul’da çıkan kavgada İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’e yumruk atan AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık’a da İçtüzüğün 163’üncü maddesi uyarınca Meclis’ten geçici olarak iki birleşim çıkarma cezası da oylama sonucu verildi. Işık veya yerine bir başka AKP milletvekili savunma yapmadı.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş’a da çıkan kavga sırasındaki sözleri gerekçe gösterilerek kınama cezası verildi.

AKŞENER, HÜSEYİN ÖRS’Ü ZİYARET ETTİ

Meclis’te bütçe görüşmeleri sırasında çıkan arbedede AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’e yumruk atmış, AKP’li vekilin parmağındaki yüzük, Örs’ün kafasının açılmasına yol açmıştı. Kalp rahatsızlığı bulunan Örs, Güven Hastane’sine kaldırılmıştı.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, TBMM Genel Kurulu’nda yaşanan kavgada fenalaşarak yoğun bakıma kaldırılan Örs’ü hastanede ziyaret etti.

Akşener hastaneden gazetecilere açıklama yapmadan ayrıldı. Ziyaret sonrası sosyal medya hesabından paylaşım yapan Akşener, şunları kaydetti:

“Değerli dava arkadaşım, Trabzon Milletvekilimiz Sn. Hüseyin Örs’ü hastanede ziyaret ettim.  Şükürler olsun durumu iyi. Gazi Meclisimizde millet iradesine ve partimize yapılan saygısızlığı şiddetle kınıyorum. Hiçbir ahlaksız yumruk bizi hakkın ve hakikatin yolundan ayıramayacak!”

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKLAR

İYİ Partili yetkililer Genel Başkan Meral Akşener de Örs’ün durumu ile ilgili sık sık bilgilendirildiğini söyledi. Aynı yetkililer Örs’e yumruk atan AKP’li Zafer Işık ile ilgili parti genel merkezinde suç duyurusu hazırlığı yapıldığını da belirtti. Işık’a ilişkin suç duyurusu Örs’ün sağlık durumunun netleşmesinin ardından yapılacak.

AKP’DEN ZİYARET

AKP’den ise şu ana kadar tek ziyaret AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş tarafından gerçekleştirildi. Başhekimle görüşen Elitaş, hastane çıkışında yaptığı açıklamada bilincinin açık olduğunu ve kendisine sorulan sorulara yanıt verdiği bilgisini paylaştı. Elitaş ”Vekillerin birbirini tahrik etmeleri değil, hepimiz bu ülkenin insanıyız. Ağız dalaşı olabilir ama fiziki bir şey olmaması lazım. Meclis’e yakışmayan görüntüler” şeklinde konuştu.

İYİ Partili Hüseyin Örs’ü yaralayan AKP’li Zafer Işık’a ceza

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Vekiller kendilerini koruma amaçlı ders almalı!

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!