İYİ Partili isim canlı yayında ‘ironi’ yaptı: Kemal Bey’e komplo kurduk

İyi Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve  İzmir Milletvekili Aytun Çıray, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkındaki dava ve verilen cezanın ardından Akşener'in Kılıçdaroğlu'na çalım attığı iddialarının tartışıldığı canlı yayına bağlanarak, 'ironili' yanıt verdi.

featured

İYİ Partili Aytun Çıray, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ceza aldığı dava ve sonrasında Saraçhane’de yapılan mitingin “Akşener’den Kılıçdaroğlu’na ‘çalım’ mı?” başlığı altında CNN Türk’te tartışıldığı programa telefonla bağlandı. Çıray, İmamoğlu’nun ceza almasına giden süreci kendileri planlamış gibi ‘ironili’ bir senaryo anlattı.

“Siyasete biraz ironi katalım” diyerek sözlerine başlayan Çıray, şöyle devam etti:

“Kemal Bey’e bir komplo olduğunu itiraf etmekle başlıyorum. AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın koordinasyonunda Sayın Soylu’ya İmamoğlu’na ‘ahmak’ demesini rica ettik. İmamoğlu da sinirlenerek kendisine cevap verdi ve o cevap YSK’ya verilmiş gibi anlaşılınca savcıdan rica ettik bir kamu davası açar mısınız dedik. Sağolsun savcımız kamu davasını açtı.”

Çıray, daha sonra İmamoğlu’nun yaşadığı sürece dikkat çekerek “Ne sayın genel başkanımız ne de biz böyle aşağılık bir komployu yapmadığımız gibi bunda becerikli de değilizdir. Türkiye’de bir kez daha adalet rezaleti yaşandı. Buradan bir çıkar ummak ancak aşağılık siyasetçilerin niyeti olabilir” ifadelerini kullandı.

“Kılıçdaroğlu’nun Saraçhane’de olmaması bizim lehimize oldu” sözlerinin ise cımbızlandığını söyleyen Aytun Çıray, sosyal medya hesaplarından da “Dayanamadım.. Sayın Kılıçdaroğlu’na kimlerle komplo kurduğumuzu CNNTürk’te açıkladım!” notuyla CNN Türk’teki yayını paylaştı.

İşte programdaki o anlar:

 

İYİ Partili isim canlı yayında ‘ironi’ yaptı: Kemal Bey’e komplo kurduk

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 ay önce

  İmdi bu adam böyle konuştu, orantısız zekice cakmak gozleri ve badem bıyiklariyla demirelvari mügalata yaparak bütün komplo teorilerini çökertti iyi mi?

  • 2 ay önce

   komplo teorisi falan yok, herkesin kendi arasinda konustugu gercegi, canli yayinda soyleyerek kendince kayseri kurnazligi yapiyor. Bu memleket 20 yillik akape doneminde neler gordu neler. Turk ordusunun Genel Kurmay Baskani teroristbasi olarak muebbet aldi, ustelik pkkli teroristin sahitligi ile, ondan sonra da “aaa kumpasmis” deyip beraat aldi. Bu ne ki yaninda.

   Cevapla
 2. 2 ay önce

  İroni tamamsa maiotik de yapın, tam sokratik olursunuz diyerek, ben de sizin ironi. Yeter be, kelli felli adamlar Türk milletiyle dalga geçmeniz, millet size saygı gösterip önünü ilikliyor ya siz hiçbir şeyden utanmıyorsunuz, hiçbir şeyin hatrı yok gözünüzde

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!