İYİ Partili isimden ‘HDP’ açıklaması: Bir tane alçak yoktur!

featured

HDP’li Sırrı Süreyya Önder, İYİ Parti’nin aracılar üzerinden kendilerine danıştığını söylemi yeni tartışma yarattı. İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, ‘HDP’ye fikrini, zikrini sorabilecek bir tane alçak yoktur. Biz, alçaklarla siyaset yapmıyoruz. Varsa gereğini yaparız’ dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçen haftalarda katıldığı bir televizyon programında “İYİ Parti HDP’yi nereye konumlandırıyor?” sorusuna karşılık, “PKK, terör örgütünün yanına konumlandırıyor. Hep bunu söyledik” demişti. HDP’li Sırrı Süreyya Önder ise gazeteci Ruşen Çakır’ın Medyascope yayınında şunları söyledi:

TAKTİK ALDILAR

“Bize aracı gönderen, ‘Şurada kiminle çalışalım? Nasıl yapalım?’ diye fikrimizi merak eden bir siyasal parti, bugün bize koordinat biçemez. İYİ Parti’yi kastediyorum, ‘Bizim nazarımızda şuradadır’ diyemez. Bu saygısızlığı bugün yapabiliyorlarsa o gün bizim bu ilkesel şeyi dayatmış olmamamızdandır. Biz o gün böyle yapmakla bugün böylesi değerlendirmelerin muhatabı oluyoruz. Dışarıda olsaydım ben de partimin işaret ettiği doğrultuda tutumumu ortaya koyardım. Ama etkim olabildiğince bunu açık ve şeffaf ve ilkeler etrafında yaptırtmaya zorlardım.”

‘BU İTİRAFTIR’

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, bunun itiraf olduğunu savundu. Yönter, “Meral Akşener, maskeniz düştü, bak HDP (PKK) ne diyor? İP-HDP-PKK ilişkisi belgeli şekilde tevsik edilmiştir” mesajını paylaştı. İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu da Önder ve MHP’ye şu karşılığı verdi: “Siyaset er meydanıdır, film seti değildir. Evlatlarımız birer birer şehit olurken; partimizde, evlatlarımızın katillerine katil diyemeyen HDP’ye fikrini, zikrini sorabilecek bir tane alçak yoktur. Biz, alçaklarla siyaset yapmıyoruz. Varsa gereğini yaparız.”

AKŞENER: İSPAT ETMELİDİR

“Bidebunuizle” programında Yavuz Oğhan’ın sorularını yanıtlayan İYİ Parti Lideri Meral Akşener ise şunları söyledi: “Ne benim ne arkadaşlarımın, HDP’ye ‘biz nerede ne yapalım’ diye bir soru sormuşluğumuz, gayri resmi, resmi kesinlikle yoktur. İsnat eden bunu ispat etmekle görevlidir.”

İYİ Partili isimden ‘HDP’ açıklaması: Bir tane alçak yoktur!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. Genel başkanına alçak mı demiş bu!

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  Gulmekten karnima agri girdi..Ayni ittifakla secime gireceksin, is bitince tu kaka..Komik ulkeyiz cok komik..Tabii ki kimse ispatlayamaz, gece gunduz yaninizda olmasi lazim ispatlamasi icin..Biz nereden bilelim, cahiliz biz…

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  Hdp unutmayın akp ve mhp ‘nin can sınırı dur.hendek olayı mektup olayları ortada.

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  Nasil bir can simidiyse artik, esbaskanlar icerde, dayandiklari pkk can cekisiyor, guvendikleri ypg suriye guneyine kadar kacti..15 temmuz oncesi son care hendek kazanlari hendeklere gomerken can simidi dediklerin, birileri de arkadaslar diyordu hendekcilere..Saka misin sen?

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!