İyi Partili vekil, Kılıçdaroğlu endişesini canlı yayında açıkladı

Seçim sürecinin başlamasıyla birlikte adayın açıklanacağı belirtilirken Millet İttifakı'nda daha çok CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konuşuluyor. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, katıldığı canlı yayında Millet İttifakı'nın adayının kim olacağı sorusuna yanıt verirken anketlerde önde olan ismi de açıkladı.

featured

İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu’nun adaylığı konusunda ‘endişe’ olduğunu söyledi.

TV100’de Pınar Işık Ardor’un sunduğu Pazar Siyaseti’ programında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ağıralioğlu, “Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz endişesi mi duyuyorsunuz?” sorusuna, “Endişemiz var, evet. Bu endişemiz var. İstanbul’da diyelim ki Ekrem İmamoğlu adayken Canan Kaftancıoğlu’yla beraber Kaftancıoğlu da teşkilat başarısı gösterdi, Buğra başkanla iyi bir süreç yönettiler ama Canan Kaftancıoğlu aday olsaydı kazanamazdı.” yanıtını verdi.

Ağıralioğlu şu ifadeleri kullandı:

“CHP’nin çok kıymetli siyasetçileri var A takımından. Onlarla Ankara alınabilir miydinin cevabında bu. Mansur Yavaş ile alınabildi. İsimlere takılmıyoruz. Prensipte şurada durmaya çalışıyoruz. Kazanabilecek aday vurgumuzun merkezinde ‘Bu kadar vaat ettiklerinin uzağına düşmüş partiye karşı oranın da güvenini kazanacak bir siyasi kriter belirlemeliyiz.

Kazanabilir de Sayın Kılıçdaroğlu ama klasik AKP-MHP seçmeni gönülsüzdür oy vermede. Makul söylemeliyim. Bizim klasik sağ muhafazakar, refleks olarak camide namaza girince safın soluna durmuyor ki oranın sevabı azdır diye. Bu çok matah makbul bir şey olmayabilir. Ama bu refleksi görmezden gelemeyiz.”

 

ANKETLERDE ÖNDE OLAN İSMİ AÇIKLADI

Türkiye’nin bütçe görüşmelerinin hemen sonrasında seçim sürecine gireceğini söyleyen Ağıralioğlu, “Cumhur İttifakı taraftarlarının beklediği şekilde adaylık müzakeresi yapmadık” diye konuştu.

Açıklamasının devamında Ağıralioğlu şunları ifade etti:

“CHP’nin Genel Başkanı adaylık iradesi taşıyor. Biz bu iradeye nezaketsizlik yapamayız. Belediye başkanlarından anketlerde önde çıkanlar var. Mansur Bey önde görülüyor. Türkiye’de manipülatif olmayan anketlerde tüm sonuçlar aynıdır. Mansur Bey, daha avantajlı ve önde görülüyor. Belli bir süreden sonra yaptıklarınız bir partinin içine karışmak gibi algılanabilir.”

İyi Partili vekil, Kılıçdaroğlu endişesini canlı yayında açıkladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    Mansur Yavaş ABD vetosuna takılacaktır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!