İYİ Partili vekilden tepki çeken sözler: Salda’nın kumunu alır, onların uygun yerlerine…

featured

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’un, Burdur’da partisinin il kongresinde yaptığı konuşmada, Salda Gölü’nde yapılan çalışmalara yönelik, ‘Attıkları temelleri çekeriz, Salda’nın kumunu tek tek alır, onların uygun yerlerine monte ederiz’ ifadeleri, hem kamuoyunda, hem de sosyal medyada tepki çekti.

İYİ Parti Burdur 2. Olağan Kongresi, dün Burdur Belediyesi Halk Pazarı’nda yapıldı. Kongreye katılan İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’un, Salda Gölü’nde yapılan çalışmaları eleştirdiği sözleri, tepki çekti. Salda’da yapılan çalışmalarla ilgili Cesur, “Biz o betonları oradan sökeriz, attıkları temelleri çekeriz, Salda Gölü’ne yaptıkları, kıydıkları her şeyin hesabını Salda’nın kumunu tek tek alır, onların uygun yerlerine monte ederiz ve hesabını sorarız” ifadelerini kullandı.

İYİ Partili Cesur, şöyle devam etti:

“Biz bunu sizlerle yaparız. Biz bunu Kocaalilerle yaparız. Orada Şarkikaraağaç ilçe başkanım var, Şarkikaraağaç’ta Cemil ile yaparız. Çavdır’da Müzeyyen Hanımla yaparız. Ama biz bunu yaparız. Sizlerle yaparız.”

Aylin Cesur’un bu sözleri, hem sosyal medyada hem de kamuoyunda tepkilere neden oldu.

AÇIKLAMA YAPTI

İYİ Partili Aylin Cesur konuyla ilgili sosyal medya hesabından Sabah gazetesinin haberini paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

“Ahaber Klasiği

Salda Gölü’ne yüklenici firmanın yaptığı; Çevre Şeh Bakğ’nın başlattığı, “götürülen kumları alıp, eski yerine monte etme işlemine”, benim firmayı eleştirerek “tamamlamazsa biz kumu yerine monte ederiz” dememi, hükümete monte diye vermiş.

Bu tür habercilik de “Salda Kıyımı” kadar üzücü. Eleştiren muhalefet olmalı ki yanlışlar düzeltilsin. Ey Ahaber ve Sabah ekteki konuyla ilgili benim dediğimi, Bakanlığın başlattığını veren haberleri okuyun ve halkı doğru bilgilendirin. Ayıptır yahu!

Alınan kumlar nedeniyle 1 m kot farkı oluşmuş. Bu giderilmeli ve kumlar yerine monte edilmeli. Edilene kadar elbette bakanlık gibi bizde takipçisi olacağız. Salda’nın kıyımına izin vermeyiz. Havuz medyasından korkup doğa katliamına sessiz mi kalalım?

Kazdağları’na hançer vurdurtmayız. Salda’nın kumunu kaldırtmayız. Dipsiz gölü define avcılarına bırakmayız. Aksu’nun Sütçüler’in dağlarını deldirtmeyiz. Balaban Tepesini katlettirmeyiz. Havuz’a rağmen hepsinin takipçisiyiz.”

İYİ Partili vekilden tepki çeken sözler: Salda’nın kumunu alır, onların uygun yerlerine…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 sene önce

  Sehidin cenaze namazinda en one gecip fotograf cektiren kadin degil mi bu?

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Çok iyi demiş,ağzına sağlık.Bunlar sadece bu dilden iyi anlarlar.Kediye kedi diyeceksin!!!!

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Bu kadin haber olabilmek icin devamli cirpiniyor, siz de veryansin ekibi olarak buna yardimci oluyorsunuz..Her kufur eden buraya cikacak olursa, birakalim isi gucu magazin programi yapalim..

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Vekil, doğru söylemiş. Hırsızın hiç mi suçu yok? Milletin anladığı dilden konuşmuş, bu devirde bu tarz gidiyor.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!