İyi Parti’nin Ankara adayı belli oldu: Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanıydı

Gazeteci İsmail Saymaz, İyi Parti'nin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Cengiz Topel Yıldırım'ı belirlediğini öne sürdü. Yıldırım, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı olarak görev yapmıştı.

featured

14 ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından yerel seçimlere 81 ilde kendi adaylarıyla gireceğini duyuran İyi Parti’nin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını belirlediği öne sürüldü.

Gazeteci İsmail Saymaz, seçimlere tek başına gireceğini açıklayan İYİ Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın Cengiz Topel Yıldırım olduğunu iddia etti.

İyi Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Topel Yıldırım oldu. Yıldırım’ın adaylığı çarşamba günü açıklanacak. Yıldırım’ın adı 2014 ve 2019 seçimlerinde CHP’nin Ankara adaylığı için de geçmişti.

KILIÇDAROĞLU’NUN ESKİ BAŞDANIŞMANI

Ankaragücü’nün de eski başkanı olan Yıldırım, kısa bir süre öncesine kadar CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı olarak görev yapmıştı.

Yıldırım’ın adaylığının çarşamba günü duyurulacağını belirten Saymaz, şu ifadeleri kullandı:

“İyi Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Topel Yıldırım oldu. Yıldırım’ın adaylığı çarşamba günü açıklanacak. Eski Ankaragücü Başkanı Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nun danışmanıydı. Yıldırım’ın adı 2014 ve 2019 seçimlerinde CHP’nin Ankara adaylığı için geçmişti.”

İyi Parti’nin Ankara adayı belli oldu: Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanıydı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Hastayım bu partinin …. yedim ayaklarına.AKP MHP ve mekandan esnaf İYİP denen şey Mansur Yavaş’a karşı tezgahı kurmuşlar yani.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!