İzmir kumpasında ‘bir numara’ olan Bilgin Özkaynak hayatını kaybetti

featured

İzmir Askeri Casusluk kumpasında bir numaralı sanık yapılan iş adamı Bilgin Özkaynak hayatını kaybetti.

Marmaris Yacht Marina’nın instagram hesabından, yönetim kurulu başkanı olan Bilgin Özkaynak’ın vefat ettiği haberi duyuruldu.

Özkaynak’ın uzun süredir kanser hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü öğrenildi.

‘PANDORA’NIN 1 NUMARASIYDI

Amerika Maryland’deki “[email protected]” adresinden atılan ihbar e-postasına ve sonrasında Bilgin Özkaynak’ın Sapanca’daki evinde bulunduğu ileri sürülen dijital veri tabanı “pandora”ya dayanarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin seçkin subaylarının da aralarında yer aldığı sanıklar müebbet hapis talebiyle yargılanmıştı.

Hakkında “Suç işlemek amacıylaörgütkurmak”, “Kişisel verilerin kaydedilmesi”, “Devletin güvenliğine ilişkin belgeleri temin etmek” suçlarından müebbet hapis cezası istenen Özkaynak da dava kapsamında 2,5 yıl tutuklu kalmış, daha sonra tüm sanıklarla birlikte beraat etmişti.

Davaya dayanak yapılan “pandora” veri tabanındaki dijital delillerin sahteliği bilirkişi raporlarıyla ortaya konulmuştu. Söz konusu veri tabanının FETÖ’cüler tarafından Özkaynak’ın Sapanca’daki evine yerleştirildiği anlaşılmıştı.

İzmir kumpasında ‘bir numara’ olan Bilgin Özkaynak hayatını kaybetti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Ergenekon da sanık yapılan Vatanseverler birer birer Hakka yürüyor. Hayatından iki buçuk senesi çalınmış. Allah Rahmet Eylesin, Mekanı Cennet Olsun…

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!