İzmir’de toplu taşımaya zam

İzmir Büyükşehir Belediyesinin meclis gündeminde, kent ulaşımındaki tarife değişikliği konusu vardı. Cumhur İttifakı'nın ret, Millet İttifakı'nın kabul oyları sonrası zam önergesi, oy çokluğuyla kabul edildi.

featured

İzmir Büyükşehir Belediyesi ağustos ayı olağan meclisinin üçüncü oturumunda toplu taşımaya zam önergesi, oy çokluğuyla kabul edildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ağustos ayı olağan meclisinin üçüncü oturumu, Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu idaresinde gerçekleşti. Belediye sınırları içerisinde hizmet veren toplu ulaşım araçlarında uygulanacak olan toplu ulaşım tarifesinin belirlenmesine yönelik 5 Ağustos 2022 tarihli UKOME Olağanüstü Genel Kurul Kararı doğrultusunda alınan toplu ulaşım fiyat tarifesi, oyçokluğu ile uygun bulundu.

Buna göre kent ulaşımında 6,50 TL olan tam biniş ücretinin 7,50 TL’ye, ilk aktarma ücretinin 1,20 TL’den 2,50 TL’ye, ikinci aktarma ücretinin 90 kuruştan 2 TL’ye, öğrenci biniş ücretinin de 2,20 TL’den 2,54 TL’ye yükseltilmesi, öğretmen ve 60 yaş biniş ücretinin 5,60 TL’den 6,46’ya çıkarılması, öğrenci, öğretmen ve 60 yaş kartlarının ilk binişten sonraki 120 dakika içinde aktarma ücretlerinden muaf olması uygulamasının devam etmesi, 05.00-07.00 ve 19.00-20.00 saatleri arasında yüzde 50 indirimli biniş hizmeti verilen Halk Taşıt uygulamasının da sürmesi gündeme geldi.

Cumhur İttifakı’nın ret, Millet İttifakı’nın kabul oyları sonrası önerge, oy çokluğuyla kabul edildi.

İzmir’de toplu taşımaya zam

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    İndirimli ya da bedava gitmenin yaşla nasıl ve hangi akıl bağlantı kurmuş acaba? Adam belki aylığı 30.000 liradan yazlık kiralıyordur ama belediye otobüsünde bedava yolculuk yapıyor! Ben emekli memurum hiç bir indirimli ya da bedava kart almıyorum, kabul etmiyorum. Dümdüz gidiyorum!

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!