İzmir’deki deprem sonrası dünyadan ilk mesajlar

featured

İzmir’deki depremin ardından dünyadan Türkiye’ye destek mesajları geldi. İlk açıklamayı Azerbaycan yaparken, Fransa ve Yunanistan’dan da destek mesajları geldi.

İzmir’deki deprem sonrası dünyadan Türkiye’ye destek mesajları geldi.

AZERBAYCAN

Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanı Kemaleddin Haydarov, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu arayarak, İzmir’deki deprem için Türkiye’ye her türlü destek ve yardımı göndermeye hazır olduklarını bildirdi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanı Kemaleddin Haydarov, Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nu arayarak, İzmir’deki deprem için geçmiş olsun dileklerini iletmiş ve Azerbaycan’ın kardeş Türkiye’ye her türlü destek ve yardımı göndermeye hazır olduğunu bildirmiştir” denildi.

FRANSA

Fransa İçişleri Bakanı yaptığı açıklamada, ”Depremin vurduğu Türk ve Yunan halkının yanındayız. İhtiyaç duyulması halinde yardım göndermeye hazırız” dedi

YUNANİSTAN

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu’na geçmiş olsun dileklerini iletti. İki Bakan ihtiyaç olması halinde karşılıklı yardım ve desteğe hazır oldukları ve temasta kalacakları konusunda mutabık kaldı.

HIRVATİSTAN VE KOSOVA

Hırvatistan Dışişleri ve Avrupa İşleri Bakanı Gordon Grlic Radman ve Kosova Dışişleri ve Diyaspora Bakanı Meliza Haradinaj-Stublle da Çavuşoğlu’na geçmiş olsun dileklerini ileten isimler arasında yer aldı.

AVRUPA BİRLİĞİ

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ege Denizi’nde Yunanistan ve Türkiye açıklarındaki güçlü depremle ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz.” ifadesini kullandı.
Kalbinin depremden etkilenenlerle olduğunu belirten Michel, “AB yardım sağlamaya hazırdır.” ifadesine yer verdi.

İSRAİL

İsrail Savunma Bakanı: Türkiye’ye deprem sonrası yardım için hazırız. Tüm talimatları verdik.  Türk tarafıyla da görüşüyoruz.

PAKİSTAN

Pakistan Dışişleri Bakanlığı “Halkımız her zaman Türk kardeşlerimizle beraberdir. Dayanışma içindeyiz. Dualarımız sizinle” dedi.

 

İzmir’deki deprem sonrası dünyadan ilk mesajlar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!