Jandarma okulları sınavını usulsüz şekilde kazanan 7 bin 4 FETÖ şüphelisi tespit edildi

Jandarma okulları sınavını "aday numarası kodlama yöntemi" ile usulsüz şekilde kazanan 7 bin 4 FETÖ şüphelisi tespit edildi.

featured

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2012, 2014 ve 2015’teki Jandarma Astsubay Temel Kursu (JATEK) ve Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu (JAMYO) mülakat aşamasını usulsüz şekilde geçen 7 bin 4 Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) şüphelisini deşifre etti.

FETÖ’nün askeri sınav sorularını sızdırmasına ilişkin soruşturmayı derinleştiren Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçlarını Soruşturma Bürosu, JATEK ve JAMYO sınavlarına yoğunlaştı.

ADAY NUMARASI KODLAMA YÖNTEMİ

Uzun süren çalışma sonucu, FETÖ mensuplarının mülakatları sorunsuz şekilde geçmesi için aday numarası kodlama yönteminin geliştirildiği belirlendi.

RAKAMLAR FARKLI, TOPLAM DEĞER AYNI

Buna göre, sınavlara giren örgüt mensuplarının aday numaralarının bazı rakamları farklı olsa da toplamının aynı değeri verdiği tespit edildi.

BAŞARILI OLMASINI SAĞLADILAR

FETÖ mensubu astsubay adaylarını bu şekilde seçebilen mülakat komisyonu da bu kişilerin başarılı olmasını sağladı.

Bunun üzerine harekete geçen Başsavcılık, 2012’deki JAMYO mülakatında 1920 kişi, 2014’teki JATEK mülakatında 2 bin 972 kişi, 2015’deki JATEK ve JAMYO mülakatlarında ise 2112 kişinin usulsüz şekilde başarılı sayıldığını belirledi.

81 İLDE SUÇ DUYURUSU

Toplam 7 bin 4 şüphelinin isim, adres ve bağlı bulunduğu askeri birliğin bilgilerini liste haline getiren Başsavcılık, Ankara dışındaki kişiler hakkında adli işlem yapılması için 81 ilin başsavcılığa suç duyurusunda bulundu.

Jandarma okulları sınavını usulsüz şekilde kazanan 7 bin 4 FETÖ şüphelisi tespit edildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. Dini suistimal eden hemen her parti, dernek, kurum vs: soru çalma, mülakatta sahtekarlık, dernek soyma gibi akla gelebilecek her türlü rezaleti rahatlıkla yapabiliyor ve destekleri de fazla azalmıyor. Şahsi gözlemlerim böyle maalesef 🙁

  2. Bu AKP Hukumetini hic Yargida FETO temizligi yaptigini duydunuz mu? Yok.
    Birde Milli Egitimde. Duymayacaksinizda.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!