Jelgo jel ne işe yarar? Yan etkileri nelerdir? Jelgo jel fiyatı 2024

Etken madde olarak essin ve dietilamin salisilat içeren jelgo jel, ödem ve şişliklere iyi gelir. Eklem, sırt ve kas ağrıları, burkulma ve morarmaya karşı etkili olan jelgo jel pek çok kişi tarafından sıkça kullanılır. Hekime başvurulmadan bilinçsiz şekilde pek çok kişi tarafından kullanılsa da zararlar doğurabilir. Peki, jelgo jel ne işe yarar? Jelgo jelin yan etkileri nelerdir? Jelgo jel fiyatı 2024…

jelgo jel ne işe yarar

Şişlik giderici (antiödematöz), iltihap giderici (antienflamatuvar) ve ağrı kesici (analjezik) etkiler gösteren jelgo jelin pek çok etken maddesi bulunur. Vücuttaki ağrıyan yerlere sürülse de yan etkileri olabileceği için bilinçli davranılması ve hızlıca doktora başvurulması gerekir. Peki tüm ayrıntılarıyla jelgo jel ne işe yarar? Yan etkileri nelerdir? Jelgo jel fiyatı 2024…

JELGO JEL NEDİR?

Tripharma İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından üretilen Jelgo jel içeriğinde şunlar vardır:

– Metil salisilat
– Essin (100 mg’de 1 g)
– Dietilamin (100 mg’de 5 g)
– İzopropil alkol
– EDTA disodyum
– Trometamol
– Karbomer (Karbopol 980)
– Makrogol-6-Gliserol Kaprilokaprat (Softigen 767)
– Portakal çiçeği yağı (Neroli)
– Lavanta yağı
– Saf su
Eklem, sırt ve kas ağrıları, morarma, incinme gibi ağrıların tedavisi için kullanılır.

JELGO JEL NE İŞE YARAR?

Eklem, sırt ve kas ağrıları, morarma, incinme gibi ağrıların tedavisi için kullanılır. Ayrıca romatizmal ağrıların hafifletilmesi ve iltihapların giderilmesi amacıyla kullanılan jelgo jelin, doktora başvurularak kullanılması tavsiye edilir. Jelgo jel aşağıda sıralanan rahatsızlıklara karşı iyi gelir:

– Travma sonrası hematom
– Travma sonrası ezik
– Travma sonrası distorsiyon
– Travma sonrası çürük
– Sırt ağrısı
– Varis hastalıkları
– Lumbalji
– Servikal çeşitli hastalıklar
– Siyatik ağrıları
– Yüzeysel tromboflebit

JELGO JEL NASIL KULLANILIR?

Sürülmesi gerekilen yere günde bir veya birkaç kere olmak üzere ince bir tabaka şeklinde sürülür. Masaj yapmaya gerek yoktur veya kişisel inisiyatif dahilindedir. Özellikle doktorun belirttiği bir kullanım şekli yoksa şikayetler bitene kadar jelgo jel krem kullanılabilir.

Çocuklarda kullanımı
Jelgo jelin çocuklardaki kullanımı doktor kontrolünde olmalıdır. Jel içerdiği dietilamin salisilat nedeniyle deriden emildikten sonra zehirlenmeye yol açabilir, bu yüzden geniş yüzeylerde uzun süreli kullanılmamalı ya da doktora başvurulmalıdır.

Yetişkinlerde kullanımı
Jelgo jelin yetişkinlerde kullanımıyla ilgili bir sınırlama olmamakla birlikte prospectusa bakılmalı ve doktora başvurulmalıdır.

JELGO JEL KREMİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Jelgo jelin yan etkileri oldukça az görülse de genelde alerjik reaksiyon olarak muhtelif yan etkilerle karşımıza çıkar. Etken maddelerine karşı duyulan alerji nedeniyle ciltte çeşitli reaksiyonlar gerçekleşebilir. Nadir de olsa gerçekleşen reaksiyonlar neticesinde derhal doktora başvurulmalıdır.

HAMİLELER JELGO JEL KULLANILABİLİR Mİ?

Hamilelikte jelgo jelin doğrudan zararı görülmez fakat doktora danışılması gerekir. Hayvanlarda yapılan testte olumsuzluklar saptanmışken insanda herhangi bir semptom görülmemiştir, bu bakımdan merhemin gebelik kategorisi C’dir.

EMZİRME DÖNEMİNDE JELGO JEL KULLANILABİLİR Mİ?

Hamilelik sonrası emzirme döneminde emilimi yapılan ilaçların zehirleme ya da anne sütüne geçtikten sonra bebeğe zarar verme gibi bir durumu doğabileceği için kullanılması önerilmez. Lohusaların bu dönemine laktasyon dönemi ismi verilirken kesinlikle doktor gözetiminde ilaç kullanılması tavsiye edilir.

JELGO JEL FİYATI 2024

Jelgo jelin 2024 güncel fiyatı 92,01 TL’dir. Doktora reçete yazdırmadan eczaneden doğrudan satın alınabilir.

Jelgo jel ne işe yarar? Yan etkileri nelerdir? Jelgo jel fiyatı 2024

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!