Kabil’de hastaneye bombalı saldırı! Çok sayıda ölü ve yaralı

featured

Afganistan’ın başkenti Kabil’in Vezir Ekber Han bölgesindeki Serdar Muhammed Davud Han Hastanesi’nde düzenlenen saldırıda en az 10 kişi hayatını kaybetti, en az 20 kişi de yaralandı.

Taliban yetkilisi, Vezir Ekber Han bölgesindeki Serdar Muhammed Davud Han Hastanesi’nde düzenlenen saldırıda can kaybı olduğunu, en az 20 kişinin yaralandığını söyledi.

İsminin açıklanmasını istemeyen yetkili, hastanenin girişinde patlatılan ilk bombanın ardından silahlı saldırganların hastaneye girdiklerini ve hedef gözetmeksizin ateş açtıklarını belirtti.

Hastanenin önünde infilak ettirilen ilk bombanın ardından, çevrede ikinci bir patlama daha meydana geldi.

EN AZ 10 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Taliban yetkilisi ölü sayısına ilişkin sayı belirtmezken, AA muhabirine konuşan görgü tanıkları 10’dan fazla can kaybı olduğunu ifade etti.

Hastanede tedavi görenlerin ambulanslarla diğer hastanelere nakledildiği belirtildi.

DIŞİŞLERİ’NDEN KINAMA

Dışişleri Bakanlığı, Afganistan’ın başkenti Kabil’de Serdar Davud Han Askeri Hastanesi girişinde gerçekleştirilen ve çok sayıda kişinin ölümüne neden olan bombalı saldırıları kınadı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Afganistan’ın başkenti Kabil’de bulunan Serdar Davud Han Askeri Hastanesi girişinde gerçekleştirilen iki bombalı saldırıda ve ardından çıkan silahlı çatışmada çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı üzüntüyle öğrenilmiştir. Bu insanlık dışı terör eylemini kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınları ile dost ve kardeş Afgan halkına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz” denildi.

Kabil’de hastaneye bombalı saldırı! Çok sayıda ölü ve yaralı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!