Kabine revizyonu mu geliyor? ‘Erdoğan bazı bakanları affedecek’

featured

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek kabine revizyonu iddiasında bulunarak, ‘Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edindiğim bilgiye göre, Erdoğan, çalışmalarından tatmin olmadığı bazı bakanları daha affedecek’ ifadelerini kullandı.

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek bugün kaleme aldığı yazısında kabine revizyonu iddiasında bulundu.

“İşlerin iyi gitmediğini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da görmüş olacak ki zaman zaman kabinesinde değişiklikler yapıyor” diyen Zeyrek, bazı bakanların da “affedileceğini” belirtti.

Zeyrek şu ifadeleri kullandı:

“Aynı zamanda damadı olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın affını istemesinden ve affının kabul edilmesinden bu yana Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından affedildi. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edindiğim bilgiye göre, Erdoğan, çalışmalarından tatmin olmadığı bazı bakanları daha affedecek.

Başta Tarım ve Orman Bakanlığı olmak üzere özellikle ekonomiyle ilgili olan üç ya da dört bakanlık kısa süre içinde denetlenmeye başlanacak. Söz konusu bakanlıklarda denetleme süreci bitmeden de bakan değişimine gidilebilir.

İşlerin iyi gitmemesinin, 2023 seçimlerine “oy” ve hatta “iktidar” kaybı olarak yansıyabileceğini de bunun önüne geçmek için kritik adımlar atması gerektiğini de bilen Erdoğan, ses getiren değişiklikler de yapabilir.

Atılacak adımlar iktidarı kaybetmenin önüne geçer mi bilinmez ama sonbahara girerken iktidar cenahında hareketli günler yaşanacağı kesin. “

Kabine revizyonu mu geliyor? ‘Erdoğan bazı bakanları affedecek’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 12 ay önce

  Hep bakanlar kötü zaten, kendinde hiç sorun yok.
  Sen bakanları affedeceksin de bu millet seni nasıl affedecek, tarih seni nasıl affedecek…

  Cevapla
 2. 12 ay önce

  Türk’e sordu mu hiç istiyor mu bu insanları diye. Kendisini Mevlana sanıyor sanırım, ben seni istiyorum gel çalış yapamazsan da çalış. Paralar başkasına gitmesin, usulsüzlük yapanlara gitsin. Ekonominin bir tarafına koyanlara gitsin

  Cevapla
 3. 12 ay önce

  Gerçek problemin kendisi olduğunu kabul ederse daha dürüst olur

  Cevapla
 4. 12 ay önce

  bana bakanini soyle, sana kim oldugunu soyleyeyim.

  Cevapla
 5. affını istedi affedildi 🙂

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!