Kadınlardan ‘sessiz çığlık’ eylemi

'25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' kapsamında düzenlenen 'sessiz çığlık' etkinliğine katılan kadınlar, yüzlerini beyaza boyayıp, kadına yönelik şiddete dikkat çekti.

featured

Aydın’da ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ dolayısıyla Kadın Hakları Koruma Derneği Aydın Şubesi tarafından organize edilen ve Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibinin de katıldığı etkinlik, Sevgi Yolu’nda yapıldı. Efeler ilçesinde bir araya gelen kadınlar, ‘sessiz çığlık’ adlı programı düzenledi.

Kadın Hakları Koruma Derneği Aydın Şubesi Başkanı Habibe Gürer ve kadınlar, beyaza boyadıkları yüzleriyle alana gelirken, bir grup kadın da tef çalarak etkinliğe katıldı.

Kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla temsili olarak sahnelenen etkinliğe, İncirliova ilçesinde eski eşi İsmail Demirci’nin (35) baltalı saldırısında 5 parmağı kopan İlke Kuleli (29) de katıldı. Habibe Gürer, gösteri sonrası yaptığı konuşmada, “Daha özgür, daha eşit, şiddetsiz bir yaşam için yaşamak istiyoruz. Dünya yerinden oynar kadınlar özgür olsa” derken, İlke Kule ise “Kadınız hep birlikte el ele mücadele edersek daha güçlü oluruz. Bizi duyun” diye konuştu.

Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay da etkinliğe katılıp, kadınlara destek verdi.

Kadınlardan ‘sessiz çığlık’ eylemi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!