Kadınları hedef alan imam hakkında suç duyurusu

Hilafet çağrısını sık sık yineleyen ve daha önce vaazlarıyla tepki çeken Ankara Melike Hatun Cami İmamı Hatibi Halil Konakçı, kadınlar hakkında yaptığı açıklamasında “Bak sokaklar ne hale geldi! Kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık. Ya hiç mi kıskanmıyorsun lan?” demişti. Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), kadınları hedef alan Halil Konakçı hakkında suç duyurusunda bulundu.

featured

Cumhuriyeti ve laikliği açıkça hedef alan açıklamalarıyla bilinen Ankara Melike Hatun Camisi imamı olarak bilinen Halil Konakçı, bu kez kadınlarla ilgili skandal ifadeler kullandı.

Konakçı, sosyal medyadan paylaştığı videoları kadınları hedef alarak şunları söyledi:

“Bak sokaklar ne hale geldi! Kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık. 100 yıl önce dedelerimizin yatak odasında görmediği kıyafetleri biz çarşıda pazarda plajda görüyoruz. Bu kadınların başında yok mu adamları abileri babaları kocaları? Tamam ateistsin, imanın zayıf… Ya hiç kıskanmıyorsun lan?”

KONAKÇI’YA 3 AYRI SUÇLAMA

Cumhuriyet’in haberine göre, Konakçı’nın kadınları hedef alan açıklamaları üzerine Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları harekete geçti. HKP avukatları, Ankara Melike Hatun Camisi imamı Halil Konakçı hakkında, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama”, “suç işlemeye tahrik”, “görev sırasında din hizmetlerini kötüye kullanma” suçlarını işlediğini belirterek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

‘KONUŞMASI ANAYASA’YA AYKIRIDIR’

HKP avukatları tarafından başsavcılığa verilen dilekçede, “Şüpheli Halil Konakçı’nın yaptığı konuşma laiklik ve kadın-erkek eşitliği ile ilgili anayasa maddelerine aykırıdır. Bu söylemler, Anayasa’ya karşı gelmektir. Anayasal güvenceye alınmış laiklik ve kadın-erkek eşitliği ilkelerini yok saymaktır” denildi.

HKP avukatları İmam Halil Konakçı hakkında soruşturma ve akabinde kamu davası açılmasını talep etti.

‘KADINA YÖNELİK ŞİDDETİ KIŞKIRTMAKTADIR’

Suç duyurusuna ilişkin HKP MYK Üyesi Av. Pınar Akbina açıklama yaptı. Akbina şu ifadelere yer verdi:

“Değerli halkımız, yaşadığımız düzende çifte sömürüye uğrayan kadın, ne yazık ki ülkemizde bir de ortaçağcı gericiliğin de hedefindedir. Siyasi iktidar, tarikat, cemaat, vakıflar ve yandaşları her ağzını açtıklarında kadına saldırmakta, kadını hedef göstermektedirler. Bunun en son örneği birkaç gün önce Ankara’da Melike Hatun Camisi imamı Halil Konakçı tarafından gerçekleştirilmiştir.

Bu kişi sosyal medya üzerinden yayınladığı videoda sözlerine, “Sen bir baba olarak, evinin dinini diyanetini sağlamakla mükellefsin.…Erkekler kadından üstündür. Hani kadın erkek eşitliği diyorlar ya bu tamamen yalan!” şeklinde başlamakta ve ilerleyen bölümlerde başı açık kadınlarımızı et parçasına benzetmekte, nefret dolu, saldırgan, ahlak dışı sözlerle videoya devam etmektedir. Ve bu sözleriyle kadına yönelik şiddet uygulamakta ve kadına yönelik şiddeti kışkırtmaktadır.

Halkın Kurtuluş Partisi adına Halil Konakçı hakkında, söylediği sözler nedeniyle“ halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama”, “suç işlemeye tahrik”, “görev sırasında din hizmetlerini kötüye kullanma” suçlarını işlediği için suç duyurusunda bulunduk.”

Kadınları hedef alan imam hakkında suç duyurusu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 2 ay önce

    şimdi biz aynı uslupla bu insanlık düşmanını bişey söylesek vay sen dinimize hakaretmi ediyorsun. !! Derler. Adamlar iyi yere tezgah açmış. Tanrı gibi eleştirilmezler.

  2. 2 ay önce

    Müptezel!!!

  3. kafasina sarigi geciren millete dil uzatir oldu nasil palazlandi bu cehalet irtica bu kdar buyuk basari

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!