Kadınları hedef alan imamdan yeni skandal: Gerizekalısınız

Hilafet çağrısı yapmasıyla ve kadınları hedef alan açıklamalarıyla tepki çeken İmam Halil Konakcı, bu kez dövme yaptıranları ve dövmecileri hedef aldı. Konakcı "Dövme yaptırmak için ya gerizekalı olman lazım, yapısal olarak aklının olmaması lazım; ya da kafayı bulmuş olman lazım! Sonuçta her ikisinde de gerizekalılık var; sarhoşken de gerizekalısın... Bence kanunen yasaklanmalı" ifadelerini kullandı.

featured

Cumhuriyeti ve laikliği açıkça hedef alan açıklamalarıyla bilinen imam Halil Konakcı, “Sokaklar kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık” diyerek kadınları hedef almıştı. Konakcı kadınlarla ilgili açıklamalarının ardından bu kez de dövme yaptıranları ve dövmecileri hedef aldı.

‘LANETLİ BİR ADAM, LANETLİ BİR KADIN OLUYORSUNUZ’

İmam Halil Konakcı, şu ifadeleri kullandı:

“Konumuz ‘dövme’; vücuda yapıp duruyorlar ya. ‘Dövme caiz mi?’, ‘Dövme gusüle engel mi?’ diye soruyorlar; gusüle mani olsa ne olur olmasa ne olur? Gusül, dövmenin üstünden geçiyor da sen lanetli bir adam olmuş oluyorsun, lanetli bir kadın olmuş oluyorsun; Peygamber lanetlemiş.

Bizim sokaklar dolu; çarşıya çıkıyorum, kafamı nereye döndürsem dövmeli bir kol, dövmeli bir bacak, dövmeli bir surat! Ne oldu bizim gençlere böyle? Sarhoş kafayla yapıyor, içkiyi içmiş; oturuyor yapıyor. Zaten araştırdığımda, bana ‘Hocam genelde sarhoşken yaptırıyorlar’ denildi. Vücuduna bilmem kaç bin tane iğne batırılıyor; ya gerizekalı olman lazım, yapısal olarak aklının olmaması lazım; ya da kafayı bulmuş olman lazım! Sonuçta her ikisinde de gerizekalılık var; sarhoşken de gerizekalısın…

‘DÖVMEYİ YASAKLASINLAR, YAPANLARIN DÜKKANINI KAPATSINLAR’

Ya ne hale geldi bütün Müslümanların her yerinde dövme ya. Çıkın bir çarşıya ya her yerde dövme, gittikçe de artıyor. Bence kanunen yasaklanmalı. Sağlıklı bir şey de değil. Ne boyası kullandığın belli değil. Sıçan pisliğinden mi yapıldı, kurbağa idrarından mı yapıldı? Boyayı da bilmiyorsun. Tıbben yasaklanmalı. Ya burası Müslüman bir ülke ne işi var salyangozun soframızda. Devletin görevidir bu vatandaşa zararlı olan şeyi yasaklar. Hukukta bunun yeri vardır. Dövmeyi de yasaklasınlar kardeşim.

‘ELİNDE, KOLUNDA DÖVMESİ OLAN, ŞORTLA GEZEN…’

Yapanların da kapatsınlar dükkanlarını. Bu nedir ya, gençlerimizin elinde kolunda… Müslüman anne babaların evlatları bunlar… O elinde kolunda dövmesi olan, o bir karış şortla gezen, başını kapatmayan, içki içen, uyuşturucu kullanan, gençlerin birçoğunun annesi beş vakit namazlı teheccüd’e bile kalkıyor ya, operasyon büyük. O ondan özeniyor, bu bundan özeniyor. Bu işin önüne geçmeliyiz. Peygamberin laneti olan bir şeyi nasıl süs aracı olarak kullanırsın? Yahudiler bile yapmıyor ya! Bir yahudi kadar değil misin ya sen? Öyle bir hale geldik ki Yahudilerin yapmadıklarını yapıyoruz artık.”

NE OLMUŞTU?

İmam Halil Konakcı daha önce de Bursa’da Mihraplı Camisi’nde verdiği vaazda Sezen Aksu’yu hedef alıp hilafet çağrısı yapmıştı. Konakcı, “O sahip olsaydı başımızda, o makam hala başımızda olsaydı ne başörtüsüne ne çarşafa ne sarığa ne minareye ne ezana kimse konuşamazdı. Biz o makamı geri istiyoruz arkadaş. İslâm adına istiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Konakcı ardından kadın-erkek eşitliği ile ilgili de “Bak sokaklar ne hale geldi! Kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık. 100 yıl önce dedelerimizin yatak odasında görmediği kıyafetleri biz çarşıda pazarda plajda görüyoruz. Bu kadınların başında yok mu adamları abileri babaları kocaları? Tamam ateistsin, imanın zayıf… Ya hiç kıskanmıyorsun lan?” demişti.

Kadınları hedef alan imamdan yeni skandal: Gerizekalısınız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 ay önce

  Ben çocuktum bu adamlar böyle boş işlerden bahsediyorlardı nerdeyse kırk yaşıma geldim hala aynı şeylerden bahsediyorlar, bir kırk yıl sonra gene aynı şeylerden bahsediyor olacaklar.

 2. 2 ay önce

  Bu şahsı ilk defa sosyal medyada dikkatimi çekti. Aradan biraz zaman geçti. Bir gün kendi twitter hesabından “Üstad Kadir Mısıroğlu’nun kitapları neden basılmıyor?” şeklinde bir tivit atması neticesinde anladım ki Mısıroğlu’nu üstad kabul eden bir kişinin beyanatları benim için yok hükmündeydi artık. Arkasından Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenazesinde verdiği beyanat sonrasında verdiğim kararın doğruluğu ortaya çıkmış oldu. Çünkü; Süleymacıların desteklediği Mısıroğlu’nu üstad kabul eden ve İsmailağa’nın önderine destek kabilinden methiyeler düzen bir kişi, bu bölücü cemaatlerin iç yüzünü halkımıza anlatmadığı sürece kaale almam.(ANLATAMAZDA!)Ayrıca üslup tamamen yanlış, toplumu geren, sinir uçlarına dokunan bir hitap tarzı, yararından çok zararı olacağı kanaatindeyim.

 3. 2 ay önce

  Ben bu adamı sevmeye başladım ha. Dövme konusunda %100 haklı.

  • 2 ay önce

   Ne yalan söyleyeyim ben de. Et konusunda da haklı. Bir aklı başında insan çıksa da açıklasa çıplaklık ile çağdaşlığın, kadın haklarının, laikliğin ne alakasının olduğunu.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!