Kadir gecesi alkollü paylaşıma soruşturma

Bir grup Pegasus çalışanının grup Kadir Gecesi'nde alkol masasında kadeh kaldırıp "Kadir gecesi özel. Rabbim kabul etsin" paylaşımı yaptığı iddia edildi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca içkili paylaşım yapan havayolu şirketi çalışanları hakkında soruşturma başlatıldı.

featured

Pegasus çalışanlarından bir grup 27 Nisan Kadir Gecesi’nde alkol masasında kadeh kaldırıp “Kadir gecesi özel. Rabbim kabul etsin” paylaşımı yaptığı iddia edildi. Söz konusu yazının fotoğrafın üzerine masadaki kişiler tarafından mı yazıldığı anlaşılmadan sosyal medyada büyük tepki dalgası oluştu. Pegasus’u etiketleyen bazı vatandaşlar, söz konusu kişilerin işten çıkarılması talebinde bulundu.

PEGASUS’TAN AÇIKLAMA

Haberler.com’un aktardığına göre, Gelen tepkilerin ardından havacılık devi konu hakkında suskunluğunu bozdu. Paylaşımın şirketle alakalı olmadığını belirtilirken, söz konusu kişilerle ilgili gerekli aksiyonların alınacağı duyuruldu.

Pegasus’tan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“27 Nisan akşamı kişisel bir sosyal medya hesabı üzerinden kişiye özel bir ortamda yapılan bir paylaşımın, farklı mecralarda şirketimiz ile ilişkilendirilmesi nedeniyle açıklama yapmak isteriz.

Bu görüş ve ifadeler kişisel olup şirketimizin duruşu ile bir bağı yoktur. Pegasus Hava Yolları olarak; ilgili paylaşımda yer alan dini inanç, toplumsal düşünce ve fikirlerle atfen rencide edici ifadeleri kesinlikle kabul edilemez buluyoruz. Bu çerçevede, konunun acilen şirketimizin etik-ahlak kuruluna aktarıldığını, gerekli aksiyonların ivedilikle alınacağını bildirmek isteriz. Kurullarımız, tüm çalışanlarımız için istisnasız uygulanmaktadır.”

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Kadir Gecesi’nde sosyal medya hesaplarından içkili paylaşım yapan havayolu şirketi çalışanları hakkında ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçundan soruşturma başlatıldı.

 

 

Kadir gecesi alkollü paylaşıma soruşturma

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

11 Yorum

 1. 4 ay önce

  yaptiklari terbiyesizlik, baska insanlarin inanclari ile boyle alay etmek olmaz. Ama bu insanlari sadece bu paylasim yuzunden hor, hakir ve dinsiz kitapsiz gorenler sunu bilsinler ki, saray iftarinda beytul-mal zikkimlananlar gibi yapmamislar, kendi helal kazanclari ile zikkimlanmislardir. Aradaki fark bence cok buyuktur. Kimsenin helal ekmegi ile sizin din anlayisiniza uygun gelmedigi icin oynamayin.

  • 4 ay önce

   belirtmekte fayda var, fotografdaki herkesin boyle birsey soyledigi anlami da cikmaz bu haberden. Hatta kumpas bile olabilir. Malum, secimler yaklasiyor, yobaz secmene dini gaz gerek. Hukum verici olarak Allah yeter. Olayin aslina vakif olmadan yorum yapmak bile sakincali, tabi ahiretten korkanlar icin.

 2. 4 ay önce

  bi insan kandini nasıl batırır tablosu enayiler..

 3. 4 ay önce

  Kadir Gecesi içki içmek yasaktır diye bir kanun var mı? Ahlaki olarak tartışabilirsiniz. Terbiyesizlik, saygısızlık olarak sayabilirsiniz ama bunu hukuki yönden suç sayarsanız yarın öbür gün biri çıkar Kadir Gecesi niye sarık takmadın diye de soruşturma açar. Laiklik ya vardır ya yoktur. Biraz laiklik diye bir kavram yoktur.

  • 4 ay önce

   Ne alaka kardeşim, iyice sacmalamissin, inanırsın inanmazsin senin sorunun ama iyi bı şey yapmışsın gibi Allah kabul etsin, Kadir gecesi özel demek
   en hafif tabiriyle benim dinimi aşağılamak tır, bu yaptıklarını gavur yapmaz, deyyusluk, ayrica laiklik ne alaka , Allah bu kafadakilere de fırsat vermesin .

 4. 4 ay önce

  Totodan suç uydurmak böyle bir şey işte.

 5. 4 ay önce

  Hiçbir hukuki karşılığı olmayan tamamen özgür iradeyle yapılmış bir seçimin fotoğraflı tespiti.Sadece o masadakileri ilgilendirir.Ne başka insanları nede işverenlerini ilgilendirir,bağlar.Kimse zorla başkalarının inançlarını kabul etmek ve ona saygı göstermek zorunda değildir.Çünkü dindarlarda dindar olmayanların haklarına saygı göstermemektedirler.

  • 4 ay önce

   Sevmek zorunda değil kimse ama toplum da herkes birbirine saygı duymak zorunda.Adı üzerinde toplu yaşayabilmek için “SAYGI” duymak zorunda..

   Cevapla
 6. 4 ay önce

  Türkiye Cumhuriyeti devleti bir din devleti değildir. laik bir devlettir !!!!
  bu soruşturmayı açanlar ve ve destek verenler anayasal bir suç işlemektedir !

  Laikligin azi, birazi, cogu OLMAZ!
  Herkes inancinda, inancini yasamasinda özgürdür.

  • 4 ay önce

   Din ve vicdan özgürlüğü ile saygısızlık yapmak bir değil bunun ayrımını nasıl yapamazsınız kafam almıyor

   Cevapla
 7. 4 ay önce

  Sorun oradakilerin içki içmesi değil yazdıkları ,yoksa kimse niye icmisler demiyor, iç patlayana kadar iç ama yazdıkların açıklaması ne peki, Allah size fırsat vermesin.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!