Kadir Gecesi içkili paylaşım yapanların serbest bırakılmasına başsavcılık itiraz etti

Kadir Gecesi'nde sosyal medya hesabından içkili paylaşım yaptığı gerekçesiyle tutuklanma talebiyle hakimliğe sevk edilen havayolu şirketi çalışanı O.T.'nin serbest bırakılmasına Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti.

featured
service

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Kadir Gecesi’nde sosyal medya hesabından içkili paylaşım yapan havayolu şirketi çalışanı O.T. hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan geçtiğimiz günlerde soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında adliyeye getirilen O.T. savcılık ifadesinin ardından tutuklama talebiyle Anadolu 2. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Hakimlik, tutuklama talebini reddederek şüphelinin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, O.T.’nin kaçma şüphesi olduğunu göz önüne alarak şüphelinin serbest bırakılmasına itiraz etti. Başsavcılık, O.T. hakkında tutuklamaya yönelik yakalama emri düzenlenmesini talep etti.

Kadir Gecesi içkili paylaşım yapanların serbest bırakılmasına başsavcılık itiraz etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

11 Yorum

 1. 6 gün önce

  Din üzerinden karar veren bir Savcı, CUMHURİYET Savcısı olamaz..
  Derhal serbest bırakılmalıdır..

 2. 6 gün önce

  Ne yapmış bu insanlar bay ”Cumhuriyet Savcısı” ? Adam mı öldürmüş domuz bağıyla? Yahut insanlara cennet vadedip, dolandırıp donuna kadar mı soymuş? Kadınlara kızlara sarkıntılık mı etmiş? Vatanı bölmek için eline silah alıp dağlara mı çıkmış, ya da 24 saat namaz kılar gibi yapıp orduyu ele geçirip darbe yapmaya mı kalkmış? Alt tarafı belki de senin de daha önceleri şişe şişe içtiğin alkollü içeceklerden içmiş. Sana ne? Sana, sen niye içmiyorsun, haydi sen de iç mi demiş? Yahut namaz kılmanı mı engellemiş? Camiye girmeni mi engellemiş? Sabaha kadar zikir çekmeni mi yasaklamış? Herkes sizin gibi düşünmek zorunda mı? Bu ülke laik bir ülkedir. Bu ülkeyi Mustafa Kemal ve arkadaşları kurtardı ve kurdu. Dinsel düşünceleriniz nedeniyle ceza veremezsiniz.

 3. 6 gün önce

  Kimsenin kutsalıyla dalga geçilemez haddleri bildirildi

 4. 6 gün önce

  Muz yiyip hakaret eden Suriyeliler halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiyor, sınırdışı edilmiyor, her cuma Goggle dan bakara makara yapan büyükelçiliğe atanıyor, bunlar cezalandırılacak öylemi..

 5. 5 gün önce

  Bu insanlarla ile ilgili açılan soruşturma sebebi neden rte için yapılmıyor. Türk milletine yaptığı şey provokasyon değil mi

 6. 5 gün önce

  Sadece icki icip cok guzel bir gece deselerdi sorun yoktu kadir gecesi ozel rabbim kabul etsin dediler ve bir dine inananlarin kutsal saydiklariyla dalga gectiler o kadar masum degiller saptirmayalim

  • 5 gün önce

   sen de masum degilsin onlarin yasamina saygi gostermedigin icin. Kutsal degermis. Kafaniza gore deger uydurmayin

 7. 5 gün önce

  Manyadi bunlar hemde iyice siyirdilar. Gideceksiniz arkadas gideceksiniz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!