Kaftancıoğlu-İmamoğlu geriliminde yeni perde… ‘Başkalarının emeğinin üzerine konmayı severler’

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "Siyasetçiler genelde başkalarının emeğinin üzerine konmayı severler. Bu bir alışkanlık oldu. İstanbul seçimlerinin mimarı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dur" dedi. Kaftancıoğlu'nun sözleri, bir süredir arasında soğuk rüzgarlar esen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme olarak anlaşıldı.

featured

CHP Hamburg Birliği, “Cumhuriyetin İkinci Yüzyılında Demokrasi Mücadelesi” başlıklı bir panel düzenledi. Anka’nın aktardığına göre panele, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Hamburg Birlik Başkanı Hulisi Işıtan, önceki dönem CHP Hamburg Birlik Başkanı Erol Buldak, Sol Parti Eyalet Milletvekili Mehmet Yıldız, Hamburg Eyalet Milletvekili Yusuf Uzundağ, Yeşiller Partisi Hamburg Parlamento üyesi Filiz Demirel, Yeşiller Eyalet Milletvekili Güngör Yılmaz, SDP Milletvekili Ali Şimşek ve Sol Parti Milletvekili Metin Kaya’nın yanı sıra Alevi Dernek temsilcileri, Sendika temsilcileri, STK Başkanları, Spor Dernek Başkanları ve İYİ Parti’den temsilciler katıldı.

‘SİYASETÇİLER BAŞKALARININ EMEĞİ ÜZERİNE KONMAYI SEVERLER’

Kaftancıoğlu, konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na gönderme olarak yorumlanan şu ifadeleri kullandı:

“Siyasetçiler genelde başkalarının emeğinin üzerine konmayı severler. Bu bir alışkanlık oldu. İstanbul seçimlerinin mimarı, tüm Türkiye’de sadece İstanbul değil inanılmaz bir strateji ve kararlılıkla süreci ilk günden kurgulayan hatta ilk günden değil 10 yıl öncesinden planlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. O hak teslimini yapmak zorundayım. Biz Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun bu söylediğim sürecinde inanarak gereken katkıyı hep birlikte sizin de sayenizde verebildiysek ne mutlu.”

KAFTANCIOĞLU-İMAMOĞLU GERİLİMİ

Canan Kaftancıoğlu ile Ekrem İmamoğlu arasındaki gerilimin geçen aylarda hakarete vardığı iddia edilmişti. Kaftancıoğlu’nun İmamoğlu’na yönelik “Aptal, şizofreni, müteahhit kafalı” gibi ifadeler kullandığı belirtilmişti. İmamoğlu, “Canan Kaftancıoğlu nezaketli bir hanımefendidir. Yani bu bahsi geçen kelimeleri bir kadın olarak söylememiştir diye düşünüyorum” demiş, Kaftancıoğlu ise söz konusu iddialara tepki göstermişti.

Öte yandan geçtiğimiz aylarda CHP tarafından düzenlenen “İkinci Yüzyıla Çağrı” isimli organizasyonda Canan Kaftancıoğlu, protokolü selamlarken İmamoğlu’nun elini sıkmadan yoluna devam etmişti..

2023 bütçe sunumu sonrası İstanbul’un 39 ilçesinin CHP’li ilçe başkanları İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tebrik ziyaretinde bulunduğunda da CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yer almaması dikkat çekmişti.

Kaftancıoğlu ve İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda da farklı yaklaşımları olduğu bilgisi kamuoyuna yansımıştı. 

Adaylık tartışmasının başından bu yana İmamoğlu’nun adı, kamuoyunda Altılı Masa’nın potansiyel aday isimleri arasında anılırken, Kaftancıoğlu’nun Cumhurbaşkanı adayının kesinlikle Kılıçdaroğlu olması gerektiği yönündeki tavrı biliniyor.

Kaftancıoğlu-İmamoğlu geriliminde yeni perde… ‘Başkalarının emeğinin üzerine konmayı severler’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!