Kahramanmaraş’ta korkutan deprem

Kahramanmaraş'ta 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kısa süreli paniğe neden olan deprem, hasara yol açmadı.

featured

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı’nın merkez üssünü Dulkadiroğlu ilçesi olarak açıkladığı 4.4 büyüklüğündeki deprem, saat 09.10’da oldu. Çevre ilçelerden de hissedilen deprem, kısa süreli paniğe neden oldu. Yetkililer, ilk belirlemelere göre depremin herhangi bir hasara yol açmadığını bildirdi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandili Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin merkez üssünü ilçeye bağlı Tekevelli Mahallesi, büyüklüğünü ise 4,6 olarak açıkladı.

HASTANEDE PANİĞE NEDEN OLDU

Öte yandan, depremin merkez üssüne yakın Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde hastalar ile sağlık personeli, kısa süreli panik yaşadı. Bazı hastalar taşınabilir yatak ya da tekerlekli sandalye ile bahçeye çıkarıldı. Bir süre dışarıda bekleyen hastalar, tekrar içeriye alındı.

Necip Fazıl Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Vehbi Şirikçi, “Deprem sırasında vatandaşlarımız ve sağlık personelimiz panik halinde dışarı çıktı. Şu an için herhangi bir sorun yok. Hastanemizde sağlık hizmeti sorunsuz bir şekilde devam ediyor” dedi.

Kahramanmaraş’ta korkutan deprem

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!