‘Kamptan kaçan sığınmacı’ haberi nedeniyle tutuklanmıştı… Gazeteci Balcılar’ın tahliyesine ret

Osmaniye'deki 'sığınmacı kampından kaçan Afganların' haberini yaptığı için, "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçundan tutuklanan 'Osmaniye Sondakika' hesabının sahibi Hasan Tolga Balcılar’ın avukatının tutukluluğa itirazı reddedildi.

featured

VERYANSIN TV

Avukat Büşra Vatansever, müvekkili olan gazeteci Hasan Tolga Balcılar’ın tutuksuz yargılanması için dilekçe verdi. Dilekçeyi inceleyen savcılığın mütalaasında, tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.

Mahkeme kararında, “Balcılar’ın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, atılı suça kanunda öngörülen ceza miktarı göz önüne alınarak tutuklanan şüpheli hakkında verilen kararın usul ve yasaya uygun olduğu, tutuklama kararından sonra dosya kapsamında tahliyeyi ve adli kontrolü gerektirecek herhangi bir değişikliğin bulunmadığı anlaşılmakla, şüpheli müdafinin yapmış olduğu tutuklama kararına itirazın reddine karar vermek gerekmiş…” diyerek gazeteci Balcılar’ın tutukluluğunun devamına hükmetti.

Osmaniye’de yayın yapan yerel gazeteci Hasan Tolga Balcılar, Cevdetiye ilçesinde bulunan sığınmacı kampında kalan yüzlerce Afgan, Suriyeli ve Pakistan uyruklunun, tel örgüleri keserek kaçtığının görüntülerini sosyal medya hesabında paylaşmış, bunun üzerine Balcılar hakkında halkı kin ve düşmanlığa alenen sevk etme suçundan soruşturma açılmıştı. Balcılar’ın tutuklanmasına Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve çok sayıda gazeteci tepki göstermiş, bu kararın kabul edilemez olduğunu söylemişti.

‘ADALET SİZE DE LAZIM OLACAK!’

Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, gazeteci Tolga Balcılar’ın tahliye edilmemesine sosyal medyadan tepki gösterdi. Atay, “Afganların kamptan kaçısını haber yaptı. Halkı kin ve düşmanlığa sürükledi(!) Tutuklandı. Dün de avukatının tahliye talebi reddedildi! Gazeteci Hasan Tolga Balcılar’a zulm devam ediyor. Adalet bir gün size de lazım olacak beyler!” ifadelerini kullandı.

‘Kamptan kaçan sığınmacı’ haberi nedeniyle tutuklanmıştı… Gazeteci Balcılar’ın tahliyesine ret

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Sen misin karanlık çukura fener tutan? Ne güzel işler yürüyor, kimin eli kimin cebinde belli değil. Sana ne kardeşim afganlardan, japonlardan yok bilmem nelerden?

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!