Kanun tanımadılar… Eski bakan Pakdemirli BİM’in yönetimine girdi

Eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bekleme süresinin dolmasına henüz 9 ay varken, kanuna aykırı şekilde BİM'in bağımsız yönetim kurulu üyeliğine atandı.

featured

10 Temmuz 2018 tarihi ile 4 Mart 2022 tarihleri arasında Tarım ve Ormancılık Bakanı olarak görev yapan Bekir Pakdemirli’nin BİM’in bağımsız yönetim kurulu üyesi olduğu ortaya çıktı. Pakdemirli’nin kamu görevinden ayrılmasından sonra özel sektöre geçmek için 3 yıl beklemesi gerekiyordu.

Gazete Pencere’nin aktardığı habere göre; bekleme süresinin dolmasına 9 ay varken, BİM’de bağımsız yönetim kurulu üyeliğine başvuran Pakdemirli’ye SPK’dan da onay geldi.

‘3 YIL GÖREV ALAMAZ’

Kamu görevlerinden ayrılanlar hakkında belirtilen kanunda ise “Görevlerinden hangi sebeple olursa olsun ayrılanlar, ayrıldıkları tarihten önceki iki yıl içinde hizmetinde bulundukları daire, idare, kurum ve kuruluşlara karşı ayrıldıkları tarihten başlayarak üç yıl süreyle, o daire, idare, kurum ve kuruluştaki görev ve faaliyet alanlarıyla ilgili konularda doğrudan doğruya veya dolaylı olarak görev ve iş alamazlar, taahhüde giremezler, komisyonculuk ve temsilcilik yapamazlar” ifadeleri yer alıyor.

Kanun tanımadılar… Eski bakan Pakdemirli BİM’in yönetimine girdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. Tamam da bunun yaptirimi var mi, yaptırımı ne? Yazılmış bir sey yaptirimsiz birsey ifade edermi?

  2. 28 Mayıs 2024, 20:07

    Vay be, valimiz de “yakarız falan filan” HEP KURU SIKI, bizi yiyormuş her zamanki gibi. Pinokyo yavrum adın çıkmış.

  3. 28 Mayıs 2024, 13:56

    Sizin mücadelenizi takdir ediyorum ve elimden geldiğince de destekliyorum ama ülke Lût Kavmi nden beter kardeşim . Nereyi tutsan elinde kalıyor . Sorun sadece yönetimde söz sahibi olanlarda değil ki en ufak bir sosyal durumda bile trafikte , ekmek kuyruğunda , hastahanede vb. kimsenin kimseye saygısı yok , kul hakkı gözetmek falan hak getire . Herkes kendi işini görme çabasında . Bu ülkede inanılmaz bir ahlaki çöküntü mevcut ve düzelir mi ümidim yok . Ama mücadeleye devam en azından vicdanımız rahat öbür dünyaya göçeriz .

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!