Kapalıçarşı’da 44 esnaf koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

featured

44 gündür kapalı olan Kapalıçarşı esnaflarından bir kısmı yeni tip koronavirüse yakalandı. Bu kişiler arasında 44 esnaf hayatını kaybetti.

Türkiye’de koronavirüs salgının ortaya çıktığı ilk yer olduğu iddia edilen turistik Kapalıçarşı’da dükkan işleten 40 esnaf salgın nedeniyle hayatını kaybetti.

İstanbul Fatih’te bulunan tarihi Kapalıçarşı, koronavirüsün Türkiye’de ortaya çıkmasının ardından gündeme oturmuştu. İddiaya göre İtalya’ya giden bir esnaf, virüsü ülkeye getirmiş ve Kapalıçarşı’dan Türkiye’ye yayılmasına neden olmuştu.

Kapalıçarşı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kurtulmuş, Türkiye’de görülen Corona Virüs’ün Kapalıçarşı’da bir esnafta çıktığına dair iddialara ilişkin, “İddialar gerçeği yansıtmıyor. Şu ana kadar söz konusu virüsle Kapalıçarşı’da karşılaşılmadı” demişti.

ÇUKUR HAN’DAKİ ESNAFLARDA GÖRÜLDÜ

Süperhaber sitesinde yer alan habere göre, büyük çoğunluğu Kapalıçarşı’nın Çukur Han bölümünde yer alan esnaf olmak üzere toplamda 40 esnaf, koronavirüse yenik düştü. Dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Kapalıçarşı tam 44 gündür kapalı durumda.

Kapalıçarşı’da 44 esnaf koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!