‘Kara Murat’ ölmez

featured

Çocukluğumun sinemaları…

Birçok ünlü ve bir o kadar da mütevazı yıldız…

Onlardan biri ve çocukluğumuzun ilk gençliğimizin en önemli jönü Fahrettin Cüreklibatur, namıdiğer CÜNEYT ARKIN’dı…

Kah uyuşturucuyla mücadele eden komiser, kah garibanı kollayan ağır ağabey, kah genç kızları fuhuş batağından kurtaran bir koca yürek, kah en centilmen en romantik en yakışıklı aşıktı.

Ama o bizim için en çok “Kara Murat”, “Malkoçoğlu”, “Fatih’in Fedaisi”, güzel Bizans prenseslerinin gönlünü çalan çapkındı.

Tek yumrukta on kişiyi devirir, bir okla koca bir mangayı vurur, bir kılıçla orduları dize getirirdi. Surların üzerinden zıplar, yükseklerden yere düşer ve bir şey olmamış gibi pantolonunun paçasını silkeleyerek dövüşmeye devam ederdi. Bazen mil çekilmiş gözlerine rağmen vatanını korur, bazen en ağır işkencelerden geçer de yine de devletin sırlarını vermezdi. Ne boyun eğerdi ne de diz çökerdi zalim hükümdarların önünde… Ara ara sevdiği kadına aşkını söylemek için diz çökerdi.

Yanlış yapanı tanımaz, yeri geldiğinde sadrazam, şehzade, padişah demez alayına meydan okurdu.

Bazen “Dünyayı Kurtaran Adam” olur, bazen en sevdiklerinin ölümüne şahit bir fani…

Öylesine meşhur, öylesine bilindik biri olmasına rağmen hiçbir sansasyonla anılmadı Cüneyt Arkın. İyi bir aile babası oldu, yılışık işlerde, iktidarlarla, pazarlıklarla, siyasetle, yandaşlıkla işi olmadı. Ülkenin en yakışıklı vatanseveri, Türk isminin cisim bulmuş haliydi.

Son yıllarında, hastalıklarla boğuşurken bile yandaşlığı seçmedi. Vatan sevgisini en net biçimiyle yılmadan dile getirdi.

Vefa nedir bilirdi. Atatürk kırmızı çizgisi, Yüreği “Türk Milleti” ile atardı.

Bir de tıp doktoruydu bu güzel adam… Meslektaşımızdı.

Bence Dünya Sineması’nın en yakışıklı jönlerindendi. ABD’de doğsa birkaç Oskar’ı yan cebine koyar, diğer ödülleri heybesinde taşırdı.

Bir de vatansever olmasa, ülkesini soykırımla suçlasa, “Türk” değil, “Türkiyeli” dese yine de alırdı birkaç Oskar ama o zaman bu kadar güzel olmaz, bu kadar güzel ölmezdi. Sonsuza kadar böyle güzel yaşamazdı.

Bugün Cüneyt ARKIN’ı kaybettik.

Tüm vatan düşmanları, Türk alerjisi olanlar, kahpe Bizans’ın namert uzantıları bu ölüme sevinmesin hiç Çünkü bu ülkede, “Malkoçoğlu”, “Kara Murat” ölmez.

Bu ülkede koca bir çoğunluk hiç bıkmadan sonsuza kadar “KARA MURAT” benim diyerek vatan için canını verir…

‘Kara Murat’ ölmez

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 ay önce

  Ne güzel bır yorum. Topragı bol olsun güzel ınsanın

 2. 2 ay önce

  Allah rahmet eylesin.

 3. 2 ay önce

  Kara Murat benim 🥲
  Nur içinde yatsın…

 4. 2 ay önce

  Omurgalı, kişilikli, kimlikli, ulusal duyarlılığa sahip az sayıda sanatçımızın en önde geleni idi. Türk Milliyetçisi olması ise en ayırdedici özelliğiydi. Ruhu şad olsun…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!