Karamollaoğlu: Bu ülkenin gerçek ‘üç harfliler’ sorunu AKP, MHP ve RTE’dir

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, BİM marketleri üzerinden başlayan tartışmaya işaret ederek, “Bu ülkenin bir 'üç harfliler sorunu' vardır. O üç harfliler de AKP’dir, MHP’dir ve maalesef RTE’dir” dedi.

featured

Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, gerçek konuların konuşulmaması için suni gündemler üretildiğini belirtti. Karamollaoğlu, “Kasıtlı olarak ülkemizin gündemini değiştirmeye matuf bir girişim; market zincirleri üzerinde koparılan fırtına oldu. Ekonomimiz alev almış, kriz her geçen gün daha da derinleşiyor. Krizle mücadele etmesi gerekenler, krizi değil; algıyı yönetmenin peşinde koşuyor. Siz elektriğe, gaza ardı ardına zam yapacaksınız, üretim maliyetlerini 3 ayda 3 katına çıkaracaksınız, sonra da ekmek fiyatları artınca fırıncıyı, gıda fiyatları artınca da marketleri suçlayacaksınız. Üç harfli marketleri fırsatçılık yapmakla suçlayacaksınız. Net olarak ifade etmek istiyorum. Bu ülkede zamların da enflasyonun da hayat pahalılığın da yoksulluğun ve yolsuzluğun da tek sorumlusu; bizzat Sayın Cumhurbaşkanı ve ortağıdır” diye konuştu.

Karamolloğlu, Twitter hesabından da “Çok net ifade ediyorum: Bu ülkedeki en büyük fırsatçı, bu iktidarın bizzat kendisidir! Evet, bu ülkenin bir “üç harfliler sorunu” vardır. O üç harfliler de AKP’dir, MHP’dir ve maalesef RTE’dir! Siz elektriğe, gaza ardı ardına zam yapacaksınız; sonra ekmek fiyatları artınca fırıncıyı, gıda fiyatları artınca marketçiyi suçlayacaksınız. Zamların da, enflasyonun da, hayat pahalılığının da, yolsuzluğun ve yoksulluğun da tek sorumlusu bizzat Cumhurbaşkanı ve ortaklarıdır!” ifadesini kullandı.

‘TÜRKİYE’DE ATILIM SÜRECİ BAŞLATACAĞIZ’

Karamollaoğlu, 2023’ün Türkiye’nin değişim ve dönüşüm yılı olacağını belirterek, “2023 yılında, Türkiye’nin seçim sonrasında yeni bir onarım ve atılım yılına gireceğini söyleyebiliriz. Ekonomiden siyasete, eğitimden adalete her alanda ortaya çıkan tahribatı, çok kısa sürede ortadan kaldıracak ve çok hızlı bir şekilde Türkiye’de bir atılım süreci başlatacağız diye ümit ediyorum. Bunu Millet İttifakı olarak diğer bir tabirle 6’lı masa olarak gerçekleştireceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı. (DHA)

Karamollaoğlu: Bu ülkenin gerçek ‘üç harfliler’ sorunu AKP, MHP ve RTE’dir

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!