Karamollaoğlu: Kılıçdaroğlu’nun adaylığı güçlü ihtimal

“Tek adayla çıkılması en isabetli tavırdır. Ortak adayla çıkarsak seçimlerde aday kim olursa olsun yüzde 90 kazanırız. Kılıçdaroğlu’nun adaylığı güçlü bir ihtimal olabilir.”

featured

Karar TV’ye konuşan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, “Altılı masa birlikte olmakta kararlı” dedi. Muhalefetin adayıyla ilgili tartışmalar için “Tavrımız net, sandık tarihi ilan edilince belirleyeceğiz” dedi. Ortak adayda mutabakatı işaret etti: “Tek isimle devam edilmesi en isabetli tavırdır. Ortak adayla çıkarsak seçimlerde karşımızdaki aday kim olursa olsun yüzde 90 kazanırız.”

Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hakkında konuşan Karamollaoğlu “Kılıçdaroğlu’nu kendi partisi içerisindekiler aday olarak görmek istiyor. Bu normal bir şey. Ama onun adaylığı konusundaki düşüncemi söyleyemem. Bizim gündemimizde cumhurbaşkanı adayı yok” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın artık güçlü bir aday olmadığını savunan Karamollaoğlu “Erdoğan, halkın desteğini yitirdi” ifadelerini kullandı. Karamollaoğlu “Ben ve altılı masadaki diğer arkadaşlarımda bu konuda aynı fikirdeyiz; en kısa sürede parlamenter sisteme geçmeliyiz” dedi.

SP lideri şu ifadeleri kullnadı:

“Şu an altılı masada bir ayrılık görünmüyor. Herkes bu masada birlikte olmakta kararlı. En önemli konu cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Bu konuda da müşterek bir adayın belirlenmesi kararlandı. Birtakım komisyonlar kuruldu. Bundan sonra en önemli mesele cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi. Burada çok net bir tavrımız var. Seçim tarihi ilan edildiği zaman adayı belirleyeceğiz. Bu kararda herkes ittifak etti. Bu masanın devam edeceğinin kesin delili olarak da bir sonraki toplantının tarihi belirlendi. ‘İleride belirleriz’ denilmedi. Tek adayla çıkılması en isabetli tavırdır. Ortak adayla çıkarsak seçimlerde aday kim olursa olsun yüzde 90 kazanırız. Kılıçdaroğlu’nun adaylığı güçlü bir ihtimal olabilir. Kılıçdaroğlu da dahil altı partinin liderleri seçim tarihi ilan edildikten sonra adayımızı açıklayacağız. Şu an da böyle bir münakaşanın içine girme ihtiyacı duymuyorum. Seçim tarihi belli olduktan sonra altılı masa bir araya gelecek ve adayı belirleyecek.”

Suriye’ye de değinen SP lideri “Suriye ile uzlaşmaları iyi bir adım. Asıl burada çözülmesi gereken Özgür Suriye Ordusu’nun ne olacağı” ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu: Kılıçdaroğlu’nun adaylığı güçlü ihtimal

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!